Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu – zastosowanie, przykłady

Od skonstruowania pierwszej kamery wideo minęło ponad 130 lat. W 1888 roku Louis Le Prince zastosował pierwszy sprzęt rejestrujący obraz. Przez ten czas pojawiły się między innymi niezwykle małe i wszechstronne kamery szpiegowskie. Jakie zastosowanie mają współczesne urządzenia do rejestracji obrazu? Które sprzęty możesz zastosować?

Kamery szpiegowskie występują w wielu wariantach, mają różne możliwości i zastosowanie. Zapewnią Ci bardzo wysoką jakość nagrań, umożliwią podgląd „na żywo” oraz umożliwią działanie w pomieszczeniu i na zewnątrz. Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu to technologiczne kombajny do wielu zastosowań.

Jakie zastosowanie mają współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu?

Każda kamera szpiegowska ma wiele zastosowań. Przede wszystkim ułatwia dyskretne rejestrowanie obrazu. Ta podstawowa funkcja sprawdza się w różnych sytuacjach. Jakich?

Gdzie sprawdzą się ukryte kamery?

  • Kontrola mieszkania lub biura pod nieobecność właściciela – jedno z najważniejszych zadań kamer szpiegowskich. Kamera WiFi, którą założysz w domu lub pracy ułatwi Ci kontrolę tego, co dzieje się w danym pomieszczeniu. W przypadku ewentualnego rabunku otrzymasz pełną dokumentację zdarzenia i poznasz twarz przestępców, którzy Cię okradli.
  • Elektroniczna niania – chcesz wiedzieć co dzieje się z dziećmi w domu podczas Twojej nieobecności? Masz zamiar sprawdzić jak pracuje zatrudniona opiekunka? A może jesteś w innym pomieszczeniu i chcesz „mieć oko” na bawiące się w pokoju pociechy? Kamery IP nadające obraz „na żywo” sprawdzą się tu idealnie.
  • Sposób na sprawdzenie pracowników podczas wypełniania ich obowiązków zawodowych – ukryte kamery umożliwią Ci analizę pracy Twoich pracowników, ich sumienne podejście do zadań służbowych, a także ułatwią wykrycie ewentualnych oszustów czy złodziei. Pamiętaj, żeby poinformować wszystkie zatrudnione osoby, że obiekt w którym pracują jest monitorowany!
  • Zabezpieczenie biura przed nieuczciwą konkurencją – kamery szpiegowskie świetnie wyłapią również próbę nielegalnego pozyskania informacji przez konkurencję, wykradania danych klientów czy innych, wrażliwych danych.
  • Rejestrowanie spotkań biznesowych – masz wątpliwości co do uczciwości Twoich kontrahentów? Pamiętaj, że umowa ustna jest w polskim prawie obowiązująca. Jeżeli chcesz mieć ją zarejestrowaną, to mini kamera zapisująca obraz i głos jest do tego idealnie stworzona.
  • Ochrona własna lub dzieci – mając przy sobie lub dając dzieciom przenośną mini kamerę, zwiększasz poczucie bezpieczeństwa. Z łatwością nagrasz ewentualnego agresora, a dowody przestępstwa (kradzieży, napadu, pobicia) pozwolą na szybkie złapanie sprawcy czynu.
  • Poszukiwanie dowodów zdrady – kamera szpiegowska, która jest doskonale zakamuflowana potrafi zarejestrować dowody na nieuczciwość partnera lub partnerki.
  • Obserwacja zwierząt – jeżeli jesteś zawodowym obserwatorem świata zwierząt lub jest to Twoje hobby, to zamontowana w ukrytym miejscu kamera (fotopułapka) zarejestruje wiele interesujących sytuacji. Zwierzęta nie będą krępowały się przed obiektywem!
  • Działania techniczne, mechaniczne, produkcyjne – niewielkie kamery endoskopowe pozwolą Ci sprawdzić w jakim stanie są rury odpływowe. Świetnie nadają się do wykorzystania w warsztatach samochodowych czy ratownictwie, gdzie trzeba dotrzeć do zaryglowanego poszkodowanego w wypadku.

Jak widzisz, mini kamery mają naprawdę wiele ciekawych zastosowań. To urządzenia do aktywnej inwigilacji, dyskretnej ochrony czy rozwijania pasji. Które urządzenia będą sprawdzać się najlepiej w poszczególnych zastosowaniach?

Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu

Współczesne kamery służą do zabezpieczania mienia. Ukryte – również (fot. unsplash.com)

Kamera szpiegowska do ochrony mienia – którą warto wybrać?

W zabezpieczeniu domu lub firmy najlepiej sprawdzą się mini kamery ukryte z modułem WiFi. Łącząc się z nią za pomocą rejestratora lub smartfonu, dostaniesz podgląd na żywo z objętego monitoringiem pomieszczenia. Jakiego rodzaju sprzęt warto zastosować w tym przypadku?

W zabezpieczeniu domu fantastycznie sprawdzi się kamera w judaszu, wizjer z rejestratorem WiFi i oświetlaczem IR. Najważniejszą zaletą kamery jest to, że to sprzęt całkowicie dyskretny. Złodziej w żadnym wypadku nie będzie w stanie zorientować się, że jest obserwowany. Umieszczony w wizjerze obiektyw jest praktycznie niewidoczny dla ludzkiego oka. Co ważne, nikt nie ukradnie „judasza” podczas napadu.

Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu

Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu mogą być ukryte w nietypowych miejscach – np. w wizjerze (fot. materiały własne)

Kamera ta umożliwi Ci monitorowanie klatki schodowej lub tarasu. Dzięki temu będziesz wiedział kto wchodził do Twojego domu lub mieszkania. Ma bardzo szeroki kąt widzenia. Wyłapie nie tylko ewentualnych rabusiów, ale też wandali niszczących wspólne mienie. Świetnie sprawdza się nawet w bardzo wąskich, niewymiarowych klatkach schodowych. Znajdujący się w urządzeniu moduł IR ułatwia widzenie nawet po ciemku. Nagrania zarejestrowane za pomocą kamery zapisują się na karcie MicroSD, a moduł WiFi pozwoli Ci na podgląd na żywo z każdego miejsca na świecie!

Kamera ukryta w puszcze to sprzęt do biura i domu!

Podobnie świetnie sprawdzi się kamera ALFA ARJ-32 WIFI ukryta w puszce instalatorskiej. To sprzęt bardzo dokładnie ukryty. Możesz zainstalować go w biurze, w pokoju lub na klatce schodowej – puszka elektryczna nie zwróci niczyjej uwagi. Również posiada moduł WiFi do zdalnego podglądania obrazu za pomocą smartfonu. Wbudowany pakiet akumulatorów pracuje do 75 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie rejestruje obraz w jakości FullHD i zapisuje go na karcie MicroSD.

Jeżeli potrzebujesz z kolei bardziej biurowego sprzętu, który nie będzie zwracał uwagi np. szpiega przemysłowego, to kamera szpiegowska w HUB’IE zasilającym USB LAWMATE PV-CS10I z WiFI jest dobrym rozwiązaniem. Ta ukryta kamera nagrywa obraz w jakości FullHD. Możesz podglądać wszystko co dzieje się w biurze za pomocą wbudowanego modułu WiFi. Tryb detekcji ruchu sprawia, że kamera nagrywa obraz wyłącznie, gdy w pomieszczeniu coś się dzieje. Podłączenie do sieci elektrycznej zapewnia Ci jej nieograniczony czas pracy!

Współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu

HUB zasilający w biurze nie będzie wzbudzał żadnych podejrzeń! (fot. materiały własne)

Mini kamery pomagające w samoobronie – zobacz przykłady

Jak wspomnieliśmy wyżej, ukryty rejestrator świetnie sprawdzi się także w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Możesz zabrać go ze sobą na spacer, w podróż, albo dać dziecku. Mini kamera zarejestruje ewentualnego napastnika i pomoże go później zidentyfikować.

Przykładem mobilnego sprzętu jest np. ukryta w saszetce kamera HD. Jest niepozorna i gwarantuje najwyższą jakość nagrań – nawet w gorszych warunkach pogodowych. Ma tryb detekcji ruchu. Dzięki temu nie musisz włączać jej w czasie niebezpiecznej sytuacji – sprzęt sam zarejestruje napad czy pobicie. Na podobnej zasadzie działa również kamera FullHD ukryta w pendrive (czas pracy do 4 godzin na jednym ładowaniu) oraz niepozorna, nierzucająca się w oczy PV300 HD, zamontowana w niepozornym długopisie.

Jeżeli będziesz nosić taki sprzęt w widocznym miejscu, to zawsze nagrasz niebezpieczną sytuację. Powyższe urządzenia nadają się także do wykorzystania w samochodzie. W przypadku stłuczki lub wypadku będą dowodem Twojej niewinności.

Zewnętrzne kamery szpiegowskie – nie tylko dla detektywów!

Na koniec mała ciekawostka – ukryte kamery to nie wyłącznie narzędzia ochrony. Sprawdzą się także – lecz nie tylko – w działaniach detektywów. Ich możliwości mogą wykorzystać ornitolodzy czy zoologowie. W jaki sposób? Stosując np. ukryte fotopułapki! Ich charakterystyczne ubarwienie w kolorach moro sprawia, że nie będą widoczne dla ludzi i zwierząt.

Przykładem takiego bardzo zaawansowanego sprzętu jest HD TV-3310MA – fotopułapka z modułem GSM. Rejestruje obraz w jakości FullHD. Ma niewielkie rozmiary i świetnie nagrywa także w ciemności. Dzięki technologii GSM (LTE) przesyła zdjęcia na telefon komórkowy. Ma bardzo długi czas czuwania oraz szerokokątny obiektyw. Fotopułapka to narzędzie pracy dla osób obserwujących naturalne życie zwierząt, ale nie tylko. Pomoże leśnikom w ochronie przed złodziejami drewna. Pozwoli Ci także zabezpieczyć działkę przed ewentualnym napadem rabunkowym.

Fotopułapka to świetny sprzęt dla ornitologa czy leśniczego (fot. materiały własne)

Podsumowując, możemy stwierdzić, że współczesne urządzenia do ukrytej rejestracji obrazu mają wiele funkcji i są niezwykle wszechstronne w zastosowaniu. To wysokiej klasy kamery do ochrony, inwigilacji czy rozwijania pasji. Od wyboru odpowiedniego sprzętu i Twoich motywacji zależy to, jak wykorzystasz ich możliwości!

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *