jak wykryć podsłuch w telefonie

Jak wykryć podsłuch w telefonie? Co zrobić?

Coraz więcej naszych klientów czuje się inwigilowanymi przy pomocy własnych telefonów komórkowych. Nie będziemy ukrywać. Spyphone budzi duże zainteresowanie i jest często wybieranym rozwiązaniem w naszym sklepie. Istnieje szansa, że na Twoim telefonie zainstalowany jest podsłuch w telefonie, ale spokojnie, bez paniki, można to sprawdzić. Jak wykryć podsłuch w telefonie?

Podsłuchiwanie rozmów nie jest dziś wyjątkowo skomplikowane. Nie potrzebujesz do tego bardzo zaawansowanych urządzeń elektronicznych czy specjalistycznej wiedzy. Wystarczy… aplikacja.

Jak wykryć szpiega na telefonie?

Plaga podsłuchów zbiera plony wśród użytkowników smartfonów. Spyphone zakładany jest w różnych celach, zarówno tych legalnych, jak i nielegalnych. Powszechne pobudki, to zbieranie materiałów do spraw rozwodowych, wywiad gospodarczy, chęć uzyskania korzyści materialnej, ochrona dziecka, a nawet czysta ciekawość.

Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych może odbywać się za pomocą specjalistycznego sprzętu, jednak jest to dość skomplikowana procedura, wymagająca określonej technologii, umiejętności i określonych warunków. Z tego względu wielu sięga po specjalne programy, które pomagają kontrolować to, co dzieje się na smartfonie.

Założenie programu Spyphone na telefon to sprawa dosyć prosta. Znacznie trudniejsze okazuje się sprawdzenie telefonu pod kątem szpiegującego oprogramowania. Jak wykryć podsłuch w telefonie? Do sprawdzenia smartfona niezbędna jest wiedza na temat programów i aplikacji podsłuchujących i nie raz specjalistyczne oprogramowanie do odczytywania zawartości telefonu. Internet podsuwa wiele podpowiedzi, jak wykryć szpiega na telefonie. Niestety większość porad jest nieefektywna, a czasami wręcz szkodliwa dla urządzenia – i to bardzo mocno trzeba podkreślić. Profesjonalne oprogramowanie jest praktycznie nie do wykrycia “domowym” sposobem.

Jakie są oznaki podsłuchu w telefonie?

Jakie sygnały mogą świadczyć o podejrzanym oprogramowaniu? Szczególnie niepokojące może być dla nas nietypowe zachowanie aparatu, częste zawieszanie się i inne niespotykane wcześniej nieprawidłowości. Należy tego typu zachowania traktować, jako objawy, jednak tak jak w przypadku choroby, ich brak lub obecność niekoniecznie oznaczają tę konkretną jednostkę chorobową.

ZOBACZ TEŻ: Jak założyć podsłuch w telefonie? 

Podsłuchiwanie rozmów daje niekiedy takie same symptomy jak usterka smartfonu czy brak zaktualizowanego oprogramowania. Niekiedy pluskwa w telefonie daje też podobne objawy do standardowego i zwykle niegroźnego wirusa.

Podsłuch w telefonie komórkowym może być niekiedy jednak bezobjawowy. W takim przypadku – jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego, czy na smartfonie nie masz zainstalowanego oprogramowania szpiegowskiego – powinieneś skontaktować się z profesjonalistą.

Jak wykryć podsłuch w telefonie

Jak wykryć podsłuch w telefonie? Obserwując jego funkcjonowanie (fot. pixabay.com)

Jak wykryć podsłuch w telefonie? Postaw na profesjonalistę!

Co zrobić jak podejrzewasz, że ktoś szpieguje Twój telefon? Myślisz, że masz podsłuch w telefonie komórkowym? Przede wszystkim zastanów się, czy ktoś miał szansę zaprogramowania aplikacji szpiegującej na Twoim telefonie. Jeśli zostawiasz telefon bez opieki, nie masz założonych blokad, lub wiele osób zna twoje kody do telefonu, to zagrożenie jest zdecydowanie większe. Aby zainstalować taką aplikacje potrzebna jest krótka chwila dostępu do telefonu. Warto również przyjrzeć się swojemu otoczeniu. Czy zauważyłeś, że ktoś ma na Twój temat informacje, do których nie miał dostępu? Plan dnia, informacje gdzie byłeś lub rzeczy, o których pisałeś jedynie w smsach. Jeśli obserwacja telefonu i otoczenia podnosi Twoje obawy, mimo wszystko warto sprawdzić telefon w firmie specjalizującej się w takich usługach. To wykluczy obecność wszelkiego szpiegującego oprogramowania. Pamiętaj, aby nie kontaktować się z firmą przy użyciu podejrzanego telefonu, ani w jego okolicy.

Spokój ma swoją cenę, jednak w przypadku sprawdzenia telefonów nie jest ona kosmiczna: 150 – 200 zł to przedział cenowy, w którym znajdziemy dobrej jakości usługę. Istnieje możliwość sprawdzenia telefonu praktycznie od ręki. Dobry specjalista jest w stanie w przeciągu godziny wykonać odpowiednie testy. W razie chęci skorzystania z wykrywania Spyphone w naszej firmie zachęcamy do kontaktu tel. (22) 867-07-31. Zobacz też szczegóły dotyczące wykrywania podsłuchów innego rodzaju przez naszych specjalistów.

Niestety wykrycie sprzętu jakim jest pluskwa w telefonie nie jest tak prostą sprawą. Są pewne symptomy, które mogą sugerować, że warto wysłać telefon na przegląd. Do efektywnego sprawdzenia telefonów niezbędna jest wiedza ekspercka, dlatego zdecydowanie polecamy udanie się z telefonem do specjalisty.

Tagi: , .

Komentarzy: 4

  1. Potrzebuje pomocy, bo wydaje mi się, że zauważyłam te objawy podsłuchu w telefonie… Mój chłopak mnie chyba szpieguje, ale nie jestem pewna. Czy do Państwa można odesłać telefon? Bo u mnie nigdzie w okolicy nie będę miała jak tego sprawdzić.. proszę o info

  2. Ja przekazałam swój telefon do sprawdzenia „profesjonalnej” firmir, bo podejrzewałam, że szef mnie szpieguje. Powiedzieli, że nic nie wykryli, ale ja nadal mam podejrzenia, telefon dziwnie się zachowuje i szef zresztą też. Muszę być ostrożna i tyle

  3. Witam. Czy jestescie panstwo w stanie sprawdzic czy sa jakies zapisane wiadomosci wysylane/odbierane w telefonie, ktory juz nie jest uzywany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *