Ważna rozmowa biznesowa powinna być zabezpieczona przez wykrywacz podsłuchów (fot. pixabay.com)

Wykrywacz podsłuchów, czyli sprawdź czy Twoje poufne rozmowy są bezpieczne!

Rozwój technologii szpiegowskiej, a przede wszystkim podsłuchów sprawił, że producenci szybko zareagowali z tworzeniem urządzeń zabezpieczających przed takim procederem. Wykrywacz podsłuchów to jedno z takich rozwiązań, który zapewni ci prowadzenie bezpiecznych rozmów na każdy temat. Jak działa i kto powinien w niego zainwestować?

Profesjonalny wykrywacz podsłuchów to bardzo skuteczne urządzenie, które pozwoli zabezpieczyć cię przed niechcianym nagraniem. Ile razy zastanawiałeś się, czy twoja rozmowa biznesowa nie jest podsłuchiwana przez konkurencję? A może obawiałeś się o utratę wyników niejawnych jeszcze badań? To urządzenie będzie lekarstwem na twoje obawy!

Dla kogo wykrywacz podsłuchów?

Sprzęt przeznaczony jest dla wszystkich branż, które obawiają się szpiegostwa polegającego na nielegalnym podsłuchiwaniu. Profesjonalny wykrywacz podsłuchów to stosunkowo drogi sprzęt, dlatego powinieneś go rozważyć jeżeli:

  1. Podsłuch może doprowadzić do utraty mienia sporej wartości np. kradzieży patentów, danych lub informacji na temat zabezpieczeń w twoim przedsiębiorstwie
  2. Podsłuch może w późniejszym czasie doprowadzić do znacznych strat majątkowych polegających na nielegalnej kopii badań (utrata grantów), tematów inwestycyjnych (np. giełdowych) lub innych danych, które w przyszłości mogą zaprocentować sporymi zyskami
  3. Posiadasz informacje dotyczące bezpieczeństwa osób trzecich lub współpracujesz z nimi

To z tego względu profesjonalne wykrywacze podsłuchów adresowane są głównie do przedsiębiorców i biznesmenów oraz osób, które prowadzą zaawansowane badania mogące w przyszłości zaprocentować karierą i zyskami.

Wykrywacz podsłuchów sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku naukowców czy osób prowadzących swoje firmy. Będzie również cennym wyposażeniem dla agencji ochrony mienia czy firm detektywistycznych. Pozwoli ci to poszerzyć oferowane usługi, a dotychczasowym klientom zapewnisz dużo lepszą ochronę.

Na spotkaniach biznesowych, gdzie może dojść do ważnych transakcji warto upewnić się, czy w pomieszczeniu nie ma zainstalowanego podsłuchu (fot. Pixabay.com)

Na spotkaniach biznesowych, gdzie może dojść do ważnych transakcji warto upewnić się, czy w pomieszczeniu nie ma zainstalowanego podsłuchu (fot. Pixabay.com)

Jak działa wykrywacz podsłuchów?

Profesjonalny wykrywacz podsłuchów wyłapuje urządzenia, które działają na podstawie GSM, UMTS, CDMA, DECT, Bluetooth czy WiFi. Dzięki analizie sporego zakresu fal (niektóre mają możliwość sprawdzania częstotliwości między 40 – 3800 MHz), żadne podejrzane urządzenie nie będzie miało możliwości działania w rejonie pracy wykrywacza.

Co to oznacza? Urządzenia mogące służyć do podsłuchu (np. profesjonalny sprzęt albo… telefon komórkowy) nadają na określonym zakresie fal i w odpowiedniej technologii. Wykrywacz analizuje kolejne zakresy i wyłapuje sygnał. Jeżeli coś znajdzie, poinformuje cię o tym i umożliwi precyzyjne zlokalizowanie podsłuchu.

Wysokiej klasy sprzęt wykrywa również lokalizatory czy kamery szpiegowskie. To zdecydowanie zwiększa poziom zabezpieczenia twojego spotkania lub prac badawczych. Dobrze, jeżeli urządzenie ma niewielkie rozmiary i daje możliwość dyskretnego skanowania. To zwiększy np. komfort twoich rozmówców, bo sama obawa podsłuchu może sparaliżować ważne transakcje.

Który sprzęt warto wybrać?

Przed wyborem urządzenia powinieneś odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, jak często będziesz z niego korzystać. Jeżeli często prowadzisz spotkania biznesowe to powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni wykrywacz. Niekiedy (w przypadkach pojedynczego zagrożenia podsłuchem) warto zamówić np. usługę profesjonalnego wykrywania podsłuchu. Przeszkoleni i doświadczeni specjaliści sprawdzą pomieszczenie pod kątem ewentualnych urządzeń szpiegowskich i zapewnią ci komfortową pracę.

Jeżeli jednak takie sytuacje będą się zdarzać, to powinieneś przemyśleć zakup sprzętu. Czołówkę wykrywaczy stanowi wykrywacz Raksa 120 Idet Pl. To ceniony i profesjonalny wykrywacz podsłuchów, umożliwiający zlokalizowanie praktycznie każdego sprzętu elektronicznego – od telefonu komórkowego, przez podsłuchy GSM, lokalizatory GPS czy kamery. Urządzenie monitoruje przestrzeń, a na ekranie wskazuje natężenie sygnału, kierując cię na podsłuch. Raksa ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i jest polecany klientom takim jak biznesmeni czy naukowcy.

Raksa 120 Idet Pl to ceniony na rynku wykrywacz podsłuchów, nadający się do pracy ochronnej i operacyjnej (fot. Materiały własne)

Raksa 120 Idet Pl to ceniony na rynku wykrywacz podsłuchów, nadający się do pracy ochronnej i operacyjnej (fot. Materiały własne)

Jeżeli chcesz natomiast profesjonalnie potraktować kwestię wykrywania podsłuchów, oferując ją innym klientom, rozważ zakup zestawu do wykrywania podsłuchu ST131N Piranha II. To sprzęt do zadań specjalnych. Jego możliwości zabezpieczenia przed różną formą szpiegostwa. Jego praca opiera się na  detekcji, lokalizacji i identyfikacji miejsc wycieku informacji. Dokładnie analizuje szeroki zakres fal, ma bardzo wysoką czułość częstotliwości i łączy w sobie funkcję wielu wykrywaczy.

ST131N Piranha II to sprzęt dla profesjonalistów, chcących zapewnić swoim klientom pewną ochronę przed podsłuchami (fot. Materiały własne)

ST131N Piranha II to sprzęt dla profesjonalistów, chcących zapewnić swoim klientom pewną ochronę przed podsłuchami (fot. Materiały własne)

Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w wykrywacz, który będzie odpowiadał twoim potrzebom, a jednocześnie dostosuje się do twoich umiejętności. Jeżeli poszukujesz porady na temat zakupu takiego sprzętu – skontaktuj się z nami. Doradzimy i pomożemy wybrać urządzenie dla ciebie.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *