(fot. pexels.com)

Wykrywanie podsłuchów w firmie z Alfatronik – profesjonalizm i skuteczność

W dobie koronawirusa szpiegowskie działania komercyjne wcale nie zawiesiły swojej działalności. Nieuczciwi konkurenci starają się wykraść cenne informacje firmowe, działając na szkodę prowadzonego przedsiębiorstwa. Zobacz, dlaczego warto się przed tym chronić i jak skutecznie odnaleźć podsłuchy w swojej firmie?

Cykliczne wykrywanie podsłuchów w firmie znacznie zwiększa bezpieczeństwo działań, ograniczając narażenie się na przemysłowe szpiegostwo do minimum. To ważne, bo ten problem mocno dotyka polskich przedsiębiorców.

Szpiegostwo gospodarcze – czym grozi?

Okazuje się, że szpiegostwo przemysłowe, zwane również gospodarczym dotyka, co trzecią polską firmę. 30% małych, średnich i dużych firm została oszukana przez wykradanie tajnych danych czy umów (badania firmy Kaspersky z 2019 roku). Taki proceder może mieć bardzo przykre skutki. Jakie? Wymienimy tylko kilka z potencjalnych zagrożeń.

  • Możesz utracić bazy danych osobowych – to nie tylko utrata dla firmy, ale również groźba ogromnych kar ze strony UODO
  • Konkurencja pozyska dane Twoich klientów – w ten sposób może ich błyskawicznie przejąć
  • Nieuczciwi przedsiębiorcy poznają szczegóły Twoich kontraktów – to prosta droga do przejęcia kontrahentów

Szpiegostwem mogą zajmować się osoby podstawione przez nieuczciwą firmę lub pracownicy, niezadowoleni z zakresu obowiązków lub pensji. Istnieje skuteczny sposób, który uchroni Cię przed możliwymi skutkami takiego szpiegostwa. To wykrywanie podsłuchów w firmie.

Uważaj na szpiegostwo gospodarcze! Może być zgubne w skutkach! (fot. pexels.com)

Uważaj na szpiegostwo gospodarcze! Może być zgubne w skutkach! (fot. pexels.com)

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętaj, że szpiegostwo gospodarcze może mieć różne formy. Niekiedy warto samodzielnie kontrolować komputer pracownika. Jest wiele sposobów na takie rozwiązanie. O tym, jak skutecznie sprawdzić komputer pracownika dowiesz się z tego artykułu.

W przypadku szpiegostwa zwróć jeszcze uwagę na parę aspektów. Chroń swoją flotę samochodów przed dostępem osób niepożądanych. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania i co jakiś czas (np. za pomocą lokalizatora) kontroluj gdzie podróżują Twoi pracownicy. Pamiętaj, żeby poinformować wcześniej o tym fakcie pracownika, albo skonsultuj się z prawnikiem.

W przypadku naprawdę ważnych spotkań biznesowych w biurze możesz natomiast zastosować zaawansowane zagłuszanie podsłuchów. To bardzo skuteczny proces, który uniemożliwi działanie założonym pluskwom i innym współczesnym urządzeniom szpiegowskim.

ZOBACZ JESZCZE: Top 5 gadżetów detektywistycznych dla przedsiębiorcy

Korzyści z firmowego wykrywania podsłuchów

Podczas wykrywania urządzeń szpiegowskich u klienta bazujemy na profesjonalnym sprzęcie i długoletnim doświadczeniu. W trakcie realizacji kompleksowo analizujemy pomieszczenia firmowe, biura i hale. Jesteśmy w stanie wykryć takie urządzenia szpiegowskie jak:

  • Podsłuchy każdego typu
  • Miniaturowe kamery
  • Ukryte dyktafony
  • Lokalizatory GPS

Regularnie przeprowadzane wykrywanie podsłuchów sprawia, że w pełni zabezpieczysz firmowy majątek. Niektóre działania nieuczciwych konkurentów mogą doprowadzić nawet do bankructwa i utraty całego kapitału. Działania zabezpieczające powinieneś przeprowadzić już w momencie rozpoznania pewnych symptomów.

Wykrywanie podsłuchów w firmie zawsze zostaw profesjonalistom! (fot. materiały własne)

Wykrywanie podsłuchów w firmie zawsze zostaw profesjonalistom! (fot. materiały własne)

Kiedy przeprowadzać wykrywanie podsłuchów?

Usługę wykrywania urządzeń szpiegowskich powinieneś przeprowadzić niezwłocznie, jeżeli znajdziesz jakikolwiek sprzęt nagrywający, który nie należy do Ciebie, a mógł zostać użyty przeciwko Twojej firmie. Warto pokusić się o wykrywanie również, gdy jeden z pracowników zaczyna zachowywać się podejrzanie, złapałeś go na wynoszeniu dokumentów, albo nagle przestał przychodzić do pracy.

Uwaga! W takich przypadkach może być już jednak za późno, a wrażliwe dane będą już w rękach przestępców (od 1993 roku szpiegostwo przemysłowe jest w Polsce karalne). Postaw więc na zapobieganie.

W przypadku, gdy w Twojej firmie przewijają się ważne informacje, które mogą kosztować wiele, najlepiej przeprowadzać regularne kontrole profilaktycznie. Koniecznie działaj w kierunku zabezpieczenia przed kluczowymi dla interesów spotkaniami. Pamiętaj jednak, że usługa wykrywania podsłuchów wiąże się z pewnymi obowiązkami.

Wykrywanie podsłuchów w firmie – co musisz wiedzieć?

Choć sami przeprowadzamy usługę wykrywania podsłuchów w firmie, to liczymy na Twoją współpracę.

  • Pamiętaj, że cały proces może potrwać kilka godzin, z pracą w nocy włącznie – musisz być na to przygotowany!
  • Podczas prowadzenia działań konieczna jest obecność zleceniodawcy lub uprawnionej przez zleceniodawcę (koniecznie zaufanej) osoby
  • Przed usługą niezbędny jest wywiad, w celu przygotowania działań i rozpoznania możliwego zagrożenia

Po przeprowadzonym wykrywaniu otrzymasz raport podsumuwujący przebieg naszych działań. W nim wyniki pracy i -na prośbę klienta- przedstawimy zalecenia dotyczące profilaktyki antyszpiegowskiej.

Takie postępowanie zminimalizuje ryzyko wpadki i pomoże Ci się zabezpieczyć przed wyciekiem wrażliwych informacji. Jesteśmy elastyczni i indywidualnie wycenimy naszą pracę. Pamiętaj, że w dobie pandemii konkurencja może stać się bardziej brutalna, a co za tym idzie – jej zagrywki mogą stać się nieuczciwe. Już dziś dobrze zabezpiecz się przed takimi działaniami, a będziesz spać spokojnie!

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *