Zdrada żony zdarza się coraz częściej. Jak wykryć taki romans? (fot. pixabay.com)

Zdrada żony – jak to rozpoznać?

Brytyjskie badania są zaskakujące – to kobiety zdradzają częściej od mężczyzn. Zdrada żony nie jest więc koszmarem rodem z filmów obyczajowych, a sytuacją możliwą. Sprawdź w jaki sposób dowieść, że druga połówka wdała się w romans.

Według Brytyjczyków, do zdrady przyznaje się 40 procent kobiet. Trzeba jednak podkreślić, że wśród badanych były nie tylko żony, ale też partnerki z nieformalnych związków. Nie zmienia to jednak faktu, że zdrada żony nie jest rzadką sytuacją.

Na początku musimy podkreślić, że zdradę u kobiet trudno wykryć. Wynika to z uwarunkowań płciowych, o których wspomnimy później. Romanse pań są jednak dłuższe, co pozwala na bardziej rozbudowane śledztwo.

Czy zdrada żony w Polsce jest częsta?

Choć badania badaczy z Wysp Brytyjskich są niepokojące, to już Polki nie są tak chętne do skoku w bok. Badania CBOS pokazują, że do zdrady przyznaje się około 33 procent pań. Zdrada żony jest więc mniej prawdopodobna niż zdrada męża – ponad polowa panów określa się jako niewiernych.

Jakie powody sprawiają, że zdrada żony się zdarza? Wśród najczęściej wymienianych jest brak zainteresowania małżonka i jego problemy, niska samoocena i akceptacja, chęć bycia atrakcyjnym i potrzeba uczuć. CBOS potwierdza też, że często romans pojawia się w rodzinach z dziećmi, gdyż kobiety nie chcą czuć się wyłącznie matkami na etat.

Gdzie natomiast żony zdradzają? Tu jest bardzo podobnie jak u mężczyzn. Króluje zdrada w pracy. Kobiety wdają się w romanse ze swoimi szefami lub podwładnymi. Co ciekawe, badane najczęściej żałują takiej relacji, bo wpływa ona zarówno na życie prywatne jak i zawodowe. Żony szukają również partnerów randkując w Internecie lub wśród swoich przyjaciół.

Zdrada żony to temat, który dotoczy co trzeciego związku (fot. pixabay.com)

Zdrada żony to temat, który dotoczy co trzeciego związku (fot. pixabay.com)

Jak rozpoznać, że żona cię zdradza?

Zdrada żony jest zdecydowanie trudniejsza do rozpoznania, niż analogiczne zachowanie u męża. Dlaczego? Wszelkie psychologiczne badania podkreślają, że kobiety są bardziej szczegółowe i uważne. Nie zostawiają śladów, a relacja z trzecią osobą nie wpływa bezpośrednio na ich związek. Żona może się więc bardzo dobrze ukrywać, co utrudnia wstępne rozpoznanie.

Co więcej, kobiety bardzo angażują się w zdrady emocjonalne. Nie zmieniają (jak mężczyźni) swojego zachowania i przyzwyczajeń. Starają się raczej zyskać u kochanka zarówno partnera fizycznego jak i przyjaciela, który akceptuje je takie, jakie są. Często żony zwierzają się w czasie romansów z problemów rodzinnych.

Choć symptomy zdrady u kobiet są mniej widoczne, to da się je rozpoznać. Zdrada żony sprawia, że najczęściej stanie się ona obojętna wobec zachowania mężczyzny. To, co wcześniej jej przeszkadzało teraz przestanie dla niej istnieć. Nie będzie chciała też wychodzić z mężem na zakupy czy do kina. Kobieta będzie również szukała pretekstów do wyjścia, a także zacznie chronić swój telefon lub komputer przed okiem męża.

Jak podkreślaliśmy na początku, najczęściej kobieca zdrada trwa dłużej i ma charakter emocjonalny. Jeżeli w jej życiu pojawił się przyjaciel (którego mąż może znać lub poznać) i ta osoba spędza z nią dużo czasu, to należy uważniej obserwować sytuację.

Zamyślona, obojętna i ciągle siedząca w telefonie żona to objaw zdrady (fot. pixabay.com)

Zamyślona, obojętna i ciągle siedząca w telefonie żona to objaw zdrady (fot. pixabay.com)

Skuteczne potwierdzenie zdrady

Same symptomy i domysły nie są jednak potwierdzeniem zdrady, a na pewno nie mogą być dowodem w czasie rozprawy rozwodowej. Do tego potrzeba twardych i niezbywalnych dowodów. Najlepsze będą więc nagrania, na których zdrada żony jest widoczna i bezsporna.

Żeby uzyskać takie dowody, warto zainwestować w specjalne urządzenia nagrywające. Pamiętaj, że do ukrycia kamery trzeba wybrać przedmioty, których kobieta specjalnie nie rusza. Wśród nich jest np. pilot do telewizora. Nowe urządzenie raczej nie będzie interesować kobiety, a ukryte w nim urządzenie do nagrywania obrazu pomoże w zdobyciu dowodów zdrady (np. w salonie lub sypialni).

Podobnie skuteczny może być też pozostawiony w samochodzie pilot do auta. Nie będzie on rzucał się kobiecie w oczy, a dzięki temu zdradzany mąż pozyska informację gdzie i z kim jeździ jego żona. Świetnym sposobem na rejestrację romansu w domu jest także kamera zainstalowana w pendrive lub… prowadnicy elektroinstalacyjnej. Zakamuflowane tam urządzenie na pewno nie będzie rzucać się kobiecie w oczy.

Zdrada żony? Pilot do auta z kamerą pozwoli ci ją udowodnić (fot. materiały własne)

Zdrada żony? Pilot do auta z kamerą pozwoli ci ją udowodnić (fot. materiały własne)

Poza tym warto skorzystać z lokalizatora zainstalowanego w samochodzie lub telefonie, oraz specjalnych programów do monitorowania smartfona i komputera. Dzięki tak rozbudowanemu systemowi, żadna zdrada niezostanie niezauważona!

Tagi: , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *