dziewczyna z zegarkiem - zegarek szpiegowski

Zegarek szpiegowski – gadżet czy niezbędnik?

Zegarek szpiegowski, bransoletka, zegar, budzik czy też smartwatch mogą być swobodnie wykorzystane w celu pozyskania pewnych informacji i podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Dzisiejsza miniaturyzacja pozwala na „upakowanie” wewnątrz niewielkich urządzeń codziennego użytku sporo interesujących układów, które mogą nagrywać dźwięk i obraz wysokiej jakości, lub ustalić pozycję GPS z możliwością wezwania pomocy.

Zegarek szpiegowski – czym jest?

zegarek szpiegowski lawmate

To urządzenie szpiegowskie zamaskowane wewnątrz zegarka. W zależności od upodobań może być to elegancki zegarek na skórzanym pasku (eko-skóra), na gumowym pasku sportowym lub metalowej bransolecie. Zegarki szpiegowskie zachowują pełną funkcjonalność normalnych zegarków wskazując aktualną godzinę, datę itp. Rozmiarami również nie odstępują od standardów – wielkość typowego zegarka sportowego. Brak widocznych przełączników urealnia ten typ kamuflażu. Zegarki dostępne na rynku są stylizowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Dyktafon ukryty w zegarku szpiegowskim – dlaczego nie?

Zegarek na rękę nie różniący się wizualnie niczym od innych zegarków jest doskonałym narzędziem inwigilacyjnym. Zdolny jest by przez około godzinę nagrywać wszystkie dźwięki i rozmowy dookoła osoby, która jest w niego wyposażona. Mikrofon ma zasięg od 3 do 5 metrów, co jest wystarczające w większości przypadków. Uruchomienie dyktafonu następuje po naciśnięciu przycisku, który normalnie zmieniałby funkcję zegarka lub podświetlał tarczę.

A może zegarek szpiegowski z kamerą?

Oprócz czułego mikrofonu zegarek szpiegowski może być wyposażony również w kamerę, a nawet oświetlacz podczerwieni umożliwiający nagrywanie w nocy. Oczywiście moc takiego oświetlenia jest niewielka i umożliwia nagranie obiektów w odległości do 2 m. Obiektyw zazwyczaj jest zamaskowany na tarczy zegarka lub na jednej ze ścianek koperty. Obiektyw kamery umieszczony na tarczy zegarka szpiegowskiego jest zamaskowany i praktycznie niewidoczny nawet z niewielkiej odległości. Wiele z modeli zegarków szpiegowskich z kamerą pozwala na nagrywanie samego dźwięku, obrazu z dźwiękiem i robienie zdjęć. Taki zegarek zawsze można mieć przy sobie, a w razie potrzeby nagrać zaistniałą sytuację.

Budzik z kamerą aktywującą się na ruch – w biurze i salonie

kamera ukryta w biurze

Kiedy potrzeba ustalenia kto, kiedy i co robi w biurze lub w mieszkaniu ale nie do końca wiadomo kiedy ten ktoś przyjdzie rozwiązaniem będzie Kamera w budziku. Kamera ta aktywuje się po dostrzeżeniu ruchu, dodatkowo pozwala na podgląda na żywo za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie szpiegowskie do złudzenia przypomina radio/budzik przez co nie przyciąga niepotrzebnej uwagi. Nie jest problemem nawet gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Intruz zostanie oświetlony podczerwienią i nagrany nawet w zupełnej ciemności. Diody podczerwieni zastosowane w budziku świecą podczerwienią o długości fali 905 nm przez co w odróżnieniu od zwykłych oświetlaczy IR są całkowicie niewidoczne.

Możliwość oglądania obrazu na żywo – przez Wifi w Twoim smartfonie

Co jeśli podstawową potrzebą jest możliwość prowadzenia obserwacji na żywo z dowolnego miejsca? Z pomocą przychodzą nam kamery wyposażone w komunikację WiFi.  Urządzenia te mogą być również w formie zegara naściennego lub budzika. Obraz przesyłany za pośrednictwem sieci WiFi można oglądać na żywo za pomocą smartfona będąc w dowolnym miejscu. Łatwa w obsłudze aplikacja może być zainstalowana zarówna na smartfonach z systemem Android i iOS.

Smartwatch szpiegowski z lokalizacją GPS – precyzja lokalizacji i dyskrecja

Kolejną grupą urządzeń szpiegowskich zamaskowanych w zegarkach są lokalizatory GPS. Zegarek szpiegowski z lokalizacją GPS pomoże ustalić gdzie znajduje się dziecko lub osoba starsza. Dodatkowo w razie zagrożenia za jego pomocą można wezwać pomoc. Po przyciśnięciu przycisku urządzenie automatycznie zadzwoni na podany wcześniej numer umożliwiając usłyszenie, co dzieje się w bezpośrednim otoczeniu osoby posiadającej zegarek z GPS. W każdym momencie można wysłać żądanie SMS na numer karty sim w zegarku żeby otrzymać zwrotnie dokładną lokalizację na mapie.

Możliwe, że dla niektórych bardziej doświadczonych „szpiegów” 😉 urządzenia te będą tylko gadżetem, ale na pewno jest wiele sytuacji gdzie sprawdzą się znakomicie. Zegarek jest takim urządzeniem, które mamy zawsze przy sobie więc zegarek szpiegowski możemy mieć przy sobie w każdych okolicznościach nie wzbudzając zainteresowania otoczenia.

Tagi: , , , .

Komentarzy: 2

  1. zegarek z dyktafonem całkiem niezłe cacko, idealny do rozmów biznesowych, może trochę prostokątny kształt wydawałby się dziwny, ale na pewno nie zwróciłby nikogo uwagi. A swoją drogą jestem zadziwiony że kamera w zegarku ksoztuje tylko 280 zł i to z nagrywaniem w HD.

  2. szkoda, że dopiero teraz mi o tym piszecie.. szukałem sobie gadżetu i mogłem sobie kupić smartwatch szpiegowski a zwykły 😀 a pieniądze te same a ile więcej zabawy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *