ranking latarek taktycznych - night

Ranking latarek taktycznych do 500 zł

Latarki taktyczne charakteryzują się bardzo silnym, skupionym światłem punktowym. Warto zastanowić się nad ich zakupem, szczególnie gdy zależy nam na ich niezawodności w trudnych warunkach. Świetnie sprawdzą się podczas najtrudniejszych wypraw, są odporne na upadki, zalania, są nieduże i kompaktowe. Jakie wybrać? Oto kilka podpowiedzi i nasz ranking latarek taktycznych do 500 zł!

Nasz ranking latarek taktycznych – jak go opracowaliśmy?

Podczas dokonywania wyboru latarki taktycznej tak jak podczas zakupu każdego typu elektroniki warto kierować się parametrami technicznymi, ale też zastanowić się, czy dany sprzęt spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. My do stworzenia naszego rankingu latarek taktycznych wykorzystaliśmy trzy kluczowe wskaźniki, jednak może się okazać, że podczas zakupu będziecie zwracać uwagę na jeszcze inne kwestie. My uwzględniliśmy: czas pracy latarki, zasięg strumienia światła oraz jego jasność. Poza tymi kwestiami warto sprawdzić wygodę użycia, wygląd i dodatkowe funkcje takie jak np. sygnalizowanie niskiego poziomu baterii czy dodatkowe tryby pracy.

Ranking latarek taktycznych – Top 3!

W naszej ofercie znajdują się latarki taktyczne o bezkompromisowym poziomie jakości. LedLenser to marka znana również z niezwykłej żywotności swoich produktów, co sprawia, że każda latarka w naszym sklepie jest godnym polecenia produktem. Jednak w naszym rankingu latarek taktycznych chcemy przedstawić naszych trzech ulubieńców i to kosztujących do 500 zł!

Miejsce trzecie – Latarka LedLenser MT10

Mała, poręczna latarka o długim czasie pracy. MT10 na akumulatorze LS18650 wytrzymuje do 6 dni ( w zależności od trybu pracy), zasięg światła to nawet 200 metrów, a jasność dzięki potężnej diodzie Xtreme Power LED to aż 1000 lm. Bardzo dobre parametry i poręczność modelu stawia ją na wysokim zasłużonym trzecim miejscu. Latarka została wykonana z lotniczego aluminium, dlatego też jest niezwykle wytrzymała. Można bez obaw używać latarki podczas deszczu. Styki tego modelu (tak jak większości modeli tej marki) jest pokryta złotem, co zapewnia świetną przewodność prądu. Dużą zaletą tego modelu jest system AFS, który łączy funkcje soczewki i reflektora, dzięki czemu efektywność świecenia tej niewielkiej latarki została zmaksymalizowana. Z „nieświęcących” detali należy wymienić użyteczny klips umożliwiający umocowanie latarki do kieszeni, paska lub szlufki systemu molle. Dodatkowo wszystkie funkcje latarki (włączanie i wyłączanie, zmiana jasności, skupienie światła) obsługiwane są wyłącznie jedną ręką, a poręczne oczko na smycz umieszczone w tylnej części, zapewnia dodatkowe zabezpieczenie chwytu.

Srebro idzie do – Latarka LedLenser MT6

Drugie miejsce, nieco tańsze od miejsca trzeciego, bo koszt MT6 to niecałe 308 złotych. Latarka MT6 jest znacznie masywniejsza od MT10, ale też osiąga o dwa dni dłuższy czas pracy. MT6 przewyższa poprzednika również w kwestii zasięgu, gdyż osiąga w tym obszarze nawet 260 metrów. Jeśli chodzi o jasność światła tutaj, nieco gorzej, choć nadal przyzwoicie 600 lm. Tę pozycję szczególnie polecamy myśliwym, wędkarzom i innym osobom związanych z outdoorem. Latarka świetnie siedzi w ręce a jej kształt zapewnia mocny chwyt bez ryzyka wyślizgnięcia się.

Zwycięzcą zostaje – Latarka LedLenser MT14

Nasz top of the top. Świetna latarka o bezkonkurencyjnych parametrach i dodatkowych opcjach. Latarka tak jak MT6 działa aż do 192 godzin. Jednak to, co wyróżnia ją od poprzedników, jest zasięg świecenia nawet do 320 metrów. Jasność latarki to tak samo, jak w MT10 1000ml. Koszt latarki to niecałe 400 zł. Model nie jest tak masywny, jak MT6, ale przedłużona rękojeść sprawia, że nie jest to kompaktowy model.

Nasz ranking latarek taktycznych może pomóc Wam podjąć decyzję zakupową, ale jeśli nadal macie wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu.

Tagi: , , .

Komentarzy: 4

  1. Bardzo spoko ranking latarek taktycznych – zwięźle i na temat. Ja Lendsera też polecam. Mam akurat mt6, ale jest super, gdzie ona ze mną nie była:D dobry sprzęt, nie zawodny

  2. do tej pory w kategorii latarek taktycznych istniał dla mnie tylko walther, ale odkąd mam MT14 to nie chcę nieczego innego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *