Blog detektywistyczny AlfaTronik

Lokalizator GPS do samochodu – jaki wybrać?

Jak podają najświeższe statystyki policyjne, w 2021 roku w Polsce doszło do ponad 3200 kradzieży samochodów osobowych (stan na sierpień – przyp. red.). Złodzieje lubują się w pojazdach hybrydowych, elektrycznych czy niespotykanych. Wiele pojazdów zostaje przerobionych „na części”. Aby się zabezpieczyć, powinieneś stosować lokalizator GPS do samochodu. W jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt?

Fotopułapka – przydatna dla detektywa i leśnika

Czy istnieją urządzenia, które mogą tak samo efektywnie przydać się w pracy detektywa, jak i osoby działającej w lesie? Fotopułapka jest jednym z nich! W tekście przedstawimy czym są tego typu kamery, w jakich przypadkach idealnie się sprawdzają oraz jakie przykłady takich urządzeń możemy Ci polecić!

Seriale detektywistyczne, które warto obejrzeć – zobacz je!

Poszukujesz pomysłu na spędzanie coraz dłuższych, zbliżających się wielkimi krokami jesiennych wieczorów? Mamy coś dla Ciebie! Zaprezentowane poniżej seriale detektywistyczne, dostępne na popularnych platformach streamingowych zagwarantują Ci godziny niesamowitej rozrywki, pełnej zagadek, tajemnic i technik detektywistycznych! Przeczytaj, włącz i oglądaj!

Podsłuch GSM – zdalny podsłuch z dowolnego miejsca na świecie

Nowoczesne podsłuchy dają ogromne możliwości swoim użytkownikom. Niektóre ułatwiają kontrolę rozmów zza ściany. Inne – takie jak podsłuch GSM – ułatwią Ci podsłuchiwanie z każdego miejsca na Ziemi. Właśnie tym rodzajem urządzeń zajmiemy się w tekście. Jak działają podsłuchy na bazie technologii GSM? Jakie urządzenia powinieneś posiadać?

Jak założyć podsłuch w telefonie?

Dyskretny podsłuch w telefonie to nie tylko rozwiązanie dla detektywów i służb specjalnych. Podpowiemy w jakich sytuacjach warto zainstalować na smartfonie oprogramowanie szpiegowskie. Sprawdzimy też czy jest to zgodne z prawem oraz podpowiemy w jaki sposób skonfigurować takie oprogramowanie!