Alkomaty i alkotesty – pełne bezpieczeństwo razem z Alfatronikiem!

Raporty policyjne są bezwzględne – w 2019 roku aż 2017 wypadków drogowych spowodowali kierowcy pod wpływem alkoholu. Nie zawsze osoby te były bardzo pijane, jednak nie do końca zdawały sobie sprawę ze swojego stanu, prowadząc np. po wczorajszej imprezie. Jak do tego nie dopuścić? Używając alkomatów z naszego asortymentu.

Wypadki to nie wszystko. Również w 2019 roku policjanci zabrali aż 111 tysięcy dokumentów uprawniających do poruszania się samochodem. Choć na rynku dostępne są dokładne alkomaty i alkotesty, kierowcy niestety lekceważą ryzyko jazdy „na podwójnym gazie”, narażając się na spowodowanie groźnych wypadków i ogromne kary!

To dlatego poszerzamy naszą ofertę o alkomaty

Wsiadając do samochodu powinieneś mieć pewność, że w Twoim organizmie nie ma już śladu alkoholu. Dobre samopoczucie nie zawsze jest oznaką trzeźwości). Zalecamy też w ostrożność w obliczeniach na własną rękę. Zamiast ryzykować prawo jazdy oraz zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego, lepiej postaw na alkomaty i, które możemy Ci zaoferować.

Dostępne w naszej ofercie urządzenia to możliwość dokładnego przebadania się przed jazdą. Jeżeli piłeś dzień wcześniej alkohol, a masz zamiar ruszyć w trasę – sprawdź swój stan trzeźwości. Posiadamy zarówno profesjonalne alkomaty, jak i te do powszechnego prywatnego użytku.

Jak działają te urządzenia? Na początku należy włączyć urządzenie i odczekać czas odliczany na wyświetlaczu. Następnie wystarczy z określoną siłą i w przewidzianym przez producenta czasie dmuchać w ustnik urządzenia, aby rozpocząć pomiar. Po chwili (najlepsze urządzenia dokonują tego już po czterech sekundach) rozpocznie się analiza składy wydychanego powietrza i na wyświetlaczu alkomatu pojawi się wynik.

Oczywiście, dokładność, czas badania, zakres wyświetlanego pomiaru czy funkcjonalność alkomatów różni się od jego rodzaju jednak zasada działania w każdym sprzęcie jest podobna.

Czy można wierzyć tym urządzeniom?

Wielu kierowców zastanawia się, czy urządzeniom takim jak alkomaty i alkotesty można wierzyć. Zaznaczmy na początku, że niezależnie od wyników badania, jeżeli czujesz się ospały lub osłabiony po całonocnej imprezie, to nie powinieneś wsiadać za kółko. Testy naukowe dowodzą, że zmęczony kierowca, który nie ma już śladów alkoholu w organizmie może być tak samo groźny jak ten, który porusza się na podwójnym gazie.

Zaznaczmy jednak, że same rezultaty osiągane w badaniu naszymi alkomatami pokrywają się z faktycznym stanem. Oczywiście, alkomaty profesjonalne takie jak alkomat policyjny iBLOW premium, elektrochemiczny, bezdotykowy są bardziej dokładne i wszechstronne. Urządzenie ma bardzo czuły sensor elektrochemiczny. Jest przeznaczony do pomiarów przesiewowych, a jego precyzja robi wrażenie. Nadaje się do badań osób, które nie chcą współpracować, dzięki wbudowanemu trybowi pasywnemu (do sprawdzenia stanu trzeźwości nie jest konieczny aktywny wydech). Czas pomiaru tego sprzętu to maksymalnie 4 sekundy, a dokładność to nawet 0,01 ‰.

Alkomaty i alkotesty

IBLOW PREMIUM to profesjonalne urządzenie, które używane jest również przez służby (fot. materiały własne: Alkomaty, narkotesty, UV)

iBLOW to jednak sprzęt przeznaczony na użytek profesjonalistów. Z kolei alkomat osobisty ALCOFIND PRO X-5 PLUS, elektrochemiczny to urządzenie w przystępnej cenie, adresowany do klientów indywidualnych i biznesowych. Charakteryzuje się profesjonalnym zakresem oraz dokładnością pomiarów. Jego czujnik elektrochemiczny (sensor PRO-X+) pozwala na pomiary nawet do 5‰ i z dokładnością do 0,05 ‰. W tym modelu czas badania wynosi od 5 do 10 sekund.

Alkomaty i alkotesty

Alkomat osobisty ALCOFIND PRO X-5 PLUS to świetny sprzęt dla użytkowników prywatnych i firm (fot. materiały własne)

Pamiętaj, że zarówno profesjonalne alkomaty jak i urządzenia do użytku osobistego należy regularnie kalibrować (np. sprzęt ALCOFIND należy ustawić co roku lub po wykonaniu 500 pomiarów). Odpowiednia kalibracja zapewni dokładne i realne wyniki. Jeżeli kupisz alkomat u nas, to otrzymasz gratis roczną usługę kalibracji sprzętu.

Nie tylko do osobistego użytku kierowców

Dostępne u nas alkomaty to nie tylko urządzenia do zastosowania prywatnego kierowców. Profesjonalne urządzenia sprawdzą się w pracy służb mundurowych. Te mniej rozbudowane sprzęty sprawdzą się między innymi przy kontroli pracowników w przedsiębiorstwach, szpitalach i klinikach, organizacji imprez masowych czy pracy służb ochroniarskich. Pamiętaj jednak, że pracownik, pacjent albo uczestnik wydarzenia ma prawo odmówić badania i w takim przypadku powinieneś wezwać policję.

Niezależnie czy jesteś właścicielem firmy transportowej czy ochroniarskiej, pracujesz w urzędzie i odpowiadasz tam za komunikację publiczną lub chcesz kupić alkomat jako osoba prywatna – to z pewnością dobra inwestycja. Urządzenie to w Twoich rękach z pewnością sprawi, że na drogach będzie bezpieczniej!

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *