jak srawdzić pracownika - spyphone, spylogger

Jak sprawdzić pracownika? Spyphone, Spylogger, GPS

Są zawody, w których powierzamy pracownikowi mienie znacznej wartości lub jest on w posiadaniu poufnych informacji mających strategiczne znaczenie dla firmy, w której pracuje. W jaki sposób da się sprawdzić czy dany pracownik jest lojalny i czy nie wykorzystuje powierzonego sprzętu w sposób niewłaściwy. W tekście tym poruszymy kilka najbardziej powszechnych i skutecznych rozwiązań takich jak spylogger czy aplikacja Spyphone.

Pełna kontrola poprzez aplikację Spyphone

Spyphone to program instalowany na telefonie osoby monitorowanej, który przekazuje informacje takie jak SMS, MMS, zdjęcia, kontakty, lokalizacja GPS na dedykowany serwer lub adres e-mail. Dodatkowo program nagrywa połączenia głosowe oraz dźwięki z otoczenia, dzięki czemu nie pozostawia złudzeń co do treści prowadzonych rozmów. Sam program ukrywa się, a jego działanie nie wpływa na normalne działanie smartfona.

Przedstawiciel handlowy – rozwiązaniem jest lokalizacja GPS

Lokalizator GPS umieszczony pod samochodem dostarczy pewnych informacji co do dokładnej pozycji, prędkości z jaką się porusza oraz czasu trwania postojów. Informacje te na pewno będą bardzo przydatne jeżeli chodzi o pracę kierowców samochodów ciężarowych czy przedstawicieli handlowych w osobówkach. Urządzenie wykorzystuje zamontowaną kartę SIM przez co może wysyłać raporty o swoim położeniu bezpośrednio na telefon lub na platformę internetową. Pozycja odzwierciedlana jest na aktualnych mapach, na których również wyznaczana jest przebyta trasa – łatwo można stwierdzić czy pracownik odwiedził wszystkie zaplanowane punkty, czy jechał z dozwoloną prędkością i czy nie zbaczał z trasy.

Jak sprawdzić pracownika – postaw na kontrolę komputera – Spylogger

Rozwiązania typu spylogger umożliwiają dokładne prześledzenie aktywności użytkownika danego komputera. W zależności od potrzeb program monitorujący może zbierać zrzuty ekranu czyli to co jest na nim wyświetlane, wpisywane treści na klawiaturze, uruchamiane programy jak również może nagrywać odgłosy z otoczenia komputera. Wszystkie zebrane informacje mogą być przechowywane lokalnie na komputerze lub dyskretnie wysyłane na podany adres e-mail gdzie oznaczone dokładną datą i godziną będą czekały na sprawdzenie. Program można ustawić w ten sposób, że po zakończeniu działania sam się odinstaluje nie pozostawiając praktycznie żadnych śladów, że był kiedyś na danym komputerze.

Na zakończenie należy napisać, że wspomniane działania wymagają pisemnej zgody pracownika, żeby mogły być wykonywane zgodnie z prawem.
No ale przecież jak ktoś nie ma nic na sumieniu to nie powinien bać się monitoringu 🙂 Zapraszam do komentowania, postaram się odpisać na wszystkie pytania związane z tym tematem.

Tagi: , , , , .

Komentarzy: 3

  1. Wszystko w imię zasady, ufaj, ale sprawdzaj. Tak jak to przemyśleć, to też dobrze odbija się dobrze na relacjach pracownik – szef. Poza firmą właściciel nie zaprząta sobie głowy, czy coś się na miejscu złego nie dzieje. to mądre rozwiązanie i potrzebne

  2. Jak firma się rozrasta i coraz więcej osób krąży po kraju, to któreś z tych rozwiązań stanie się w końcu potrzebne. Do spranego zarządzania np. zaopatrzeniem czy trasami analiza urządzeń GPS to warunek konieczny

  3. to wcale nie musi być jakoś szczególnie ukrywane. taka kontrola pracownika może się odbywać zupełnie jawnie. dzięki jasno wyznaczonej granicy i miesięcznym planom nie ma konfliktów wewnątrz firmy dotyczących obowiązków czy kompetencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *