Sporo pisaliśmy już o tym jak wykryć podsłuchy umieszczone w biurze, domu czy w samochodzie. Teraz chcemy spojrzeć na temat podsłuchów z drugiej strony, gdyż wiele osób ma potrzebę dotrzeć do pewnych informacji i nie wie, jak założyć podsłuch w domu tak, żeby był skuteczny, żeby nie wejść w konflikt z prawem i żeby uniknąć wykrycia.
Co o podsłuchiwaniu mówi polskie prawo?
Kodeks karny stawia sprawę jasno, podsłuchiwanie jest w Polsce przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. (art. 267 par. 3 i 4 k) i nie jest prawdą, że możemy podsłuchiwać męża, dziecko lub pracownika bez jego wiedzy. Nawet w przypadku podejrzeń o nielojalne zachowanie naszych pracowników lub członków rodziny nie możemy ich podsłuchiwać bez ryzyka narażenia się na konsekwencje prawne. W przypadku złożenia pozwu przez osobę podsłuchiwaną (nawet jeżeli to będzie nasze dziecko) dla sądu spawa może być prosta – podsłuchiwanie i nagrywanie w sposób ukryty osób trzecich wyczerpuje znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w wyżej wspomnianym artykule Kodeksu karnego. Dlatego w przypadku, gdy już musimy zastosować urządzenie podsłuchowe, audiowizualne lub oprogramowanie szpiegowskie, powinniśmy poradzić się prawnika i detektywa który powie nam jak założyć podsłuch w mieszkaniu i czy takie działanie nie przyniesie nam przypadkiem większej szkody i nie zostanie zakwestionowane jako dowód w sprawie.
Czym się ogólnie kierować, chcąc ukryć podsłuch w domu?
Jak założyć podsłuch w mieszkaniu, biurze czy domu? Niezależnie od tego, czy chcemy nagrywać dyktafonem, czy też podsłuchiwać na żywo, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze mikrofon będzie miał najlepsze warunki jeżeli nie będzie niczym przykryty, a umieszczenie go pod grubym materiałem lub w zamkniętym pudełku wyraźnie pogorszy jakość zbieranego dźwięku.
Druga ważna sprawa to unikanie znalezienia podsłuchu. Tu należy zastanowić się nad tym jakie możliwości daje nam pomieszczenie i jakie nawyki ma osoba, którą zamierzamy podsłuchiwać.
Kolejną kwestią, nad którą należy się zastanowić to sposób nagrywania – można nagrywać ciągle lub ograniczyć się do nagrywania gdy w pomieszczeniu jest dźwięk. Funkcja detekcji głosu (VOX, VAS, VOR) pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do odsłuchiwania nagrań. Urządzenie podsłuchowe aktywuje się dopiero wtedy, gdy wykryje hałas. Użyteczna jest w sytuacji, gdy spodziewamy się małej aktywności w pomieszczeniu i chcemy uniknąć nagrywania ciszy, jednak należy mieć na uwadze, że przy bardzo cichych rozmowach lub gdy rozmówcy są daleko, detekcja może przerwać nagrywanie uznając, że w pomieszczeniu nie dzieje się już nic.
Jaki podsłuch wybrać?
Dyktafony szpiegowskie na ogół wybieramy do zastosowań, gdzie potrzebujemy zebrać dowody, a podsłuchy nadające gdy chcemy mieć możliwość szybkiej reakcji. Jeżeli dyktafon to wybierzmy ten, który pracuje odpowiednio długo i ma dobry mikrofon. Pamiętajmy jednak, że jeżeli dyktafon ma rejestrować bardzo długo, to na ogół będzie większy od tych pracujących krócej.
Wybierając nadajnik podsłuchowy pomyślmy czy zależy nam na jakości dźwięku, czy na odległości z jakiej możemy prowadzić nasłuch – nadajniki GSM nie osiągną takiej jakości dźwięku, jaką dają nadajniki kwarcowa, za to te drugie mają maksymalnie 1000 m zasięgu sygnału, który jest nieograniczony w urządzeniach z kartą SIM. Podsłuchy GSM zazwyczaj są sporo tańsze od zestawów podsłuchowych z nadajnikiem kwarcowym i będą dobre dla tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania, pamiętajmy jednak, że skuteczność podsłuchu będzie zależała w głównej mierze od siły sygnału GSM w danym miejscu – słaby sygnał równa się słaby dźwięk.
Jak założyć podsłuch w domu? – przykłady
Oczywiście każdy powinien formę podsłuch jaki chce zastosować wybrać w zależności od miejsca jego umiejscowienia i okoliczności w jakich takie urządzenie ma pracować. Na pewno należy wziąć pod uwagę fakt czy osoby przez nas podsłuchiwane dobrze znają wystrój pomieszczenia, oraz czy mają możliwość dokładnego przeglądnięcia zawartości pokoju, mieszkania czy też biura. Jeżeli osoby te nie powinny zwracać większej uwagi na przedmioty jakie się w nim znajdują, świetnie w tym celu sprawdzą się dyktafony szpiegowskie kamuflowane, innymi słowy takie które nie przypominają swoim wyglądem urządzeń do rejestracji czy przekazywania dźwięku. Tu podamy kilka przykładów takich urządzeń.
Jednym z takich rozwiązań jest dyktafon pendrive MQ-U350. Jest to bardzo dyskretne urządzanie służące do nagrywania z możliwością uruchomienia go w trybie detekcji dźwięku. Całość ukryta jest w pendrive’ie, a włącznik schowany w zawieszce znajdującej się u góry urządzenia. Ten szpiegowski dyktafon ma możliwość ustawienia daty oraz godziny, dzięki czemu będziemy wiedzieli kiedy zapisane na nim nagrania powstały. W tym przypadku nikt nie powinien zwrócić uwagi na zwykłą pamięć przenośną wetkniętą do laptopa, czy nawet leżącą swobodnie na biurku czy komodzie.Kieszonkowy dyktafon cyfrowy MQ-U350 do dyskretnej rejestracji w pendrive VOX
Kolejnym dyktafonem szpiegowskich z bardzo dobrym kamuflażem jest rejestrator dźwięku w zapalniczce ATTO. Jak sama nazwa wskazuje urządzenie wygląda jak zwykła zapalniczka, natomiast potrafi rejestrować dźwięk nawet do 25 godzin. Posiada ona również detekcje dźwięku. W przypadku tego urządzenia także nikogo nie będzie zaciekawiał fakt leżącej swobodnie zapalniczki. Należy jednak pamiętać że w przypadku domowników może się to skończyć schowaniem naszego rejestratora do szafki lub w najgorszym przypadku może wylądować w koszu na śmieci.
Rejestrator dźwięku w zapalniczce ATTO – pendrive
Jeżeli natomiast nie chcemy aby nasze urządzenie nagrywające leżało w zasięgu wzroku, należałoby się zdecydować na dyktafon który będzie nam łatwo ukryć. Najlepiej aby był on niewielkich rozmiarów i gwarantował dobrą jakość dźwięku. Tu z pomocą przychodzą nam profesjonalne szpiegowskie mini dyktafony. Jednym z nich jest miniaturowy dyktafon SOROKA S18E. Posiada on kilka trybów pracy miedzy innymi nagrywanie ciągłe, kalendarzowe czy aktywowane dźwiękiem. Nagrania dodatkowo można zabezpieczyć hasłem. Ale jego największym atutem jest niewielki rozmiar, dwa i pól na półtora centymetra, oraz 9 milimetrów grubości. Jest to sprzęt w pełni profesjonalny i z pewnością zadowoli każdego użytkownika.
Podsłuch nagrywający do zastosowań profesjonalnych SOROKA S18E
Ale przecież szpiegowskie dyktafony, to nie jedyna rozwiązanie na podsłuch. Są w ofercie na rynku dostępne również urządzenia umożliwiające nam tzw. nasłuch na żywo. Są one oparte o sieć GSM, lub o przekaz modulowanej częstotliwości falami radiowymi. Z racji iż te ostanie są coraz rzadziej stosowane i mają ograniczony zasięg skupimy się na podsłuchach GSM. W tym przypadku świetnym przykładem takiego urządzenia jest podsłuch GSM w listwie zasilającej. Listwa ta daje nam możliwość zadzwonienia na nr karty SIM którą należy umieścić we wnętrzu takiej listwy, dzięki czemu przez telefon będzie przekazywała nam dziewki w jej otoczeniu. Podsłuch na żywo ma swoje wady i zalety. Wadą jest z pewnością brak możliwości nieustannego nasłuchiwania, no bo ile możemy wisieć na telefonie w ciągu dnia. Do zalet zaś można niewątpliwie zaliczyć fakt iż przekaz odbywa się w czasie rzeczywistym, co w niektórych przypadkach daje nam możliwość reakcji na zaistniałą sytuacje.
Podsłuch GSM w listwie zasilającej
Podsumowując, każdy powinien poważnie zastanowić się nad koniecznością użycia podsłuchu i czy przypadkiem nie ma innej możliwości, osiągnięcia tego samego efektu bez ryzyka wejścia w kolizję z prawem. Przed podjęciem działań, dobrze jest, wybrać się do prawnika, detektywa, po czym zrobić zakupy w dobrym sklepie detektywistycznym – oczywiście polecam nasz AlfaTronik ?
– doradca w zakresie urządzeń do inwigilacji i kontrinwigilacji, praktyk wykrywania oraz ekspert w zakresie survivalu.
No.. założenie podsłuchu w domu jest czasem dosyć ryzykowne, ale może okazać się jedynym wyjściem, żeby sensownie coś zdziałać..
No jak patrzę po waszym asortymencie, to podsłuch może być dosłownie wszędzie xD
A macie cos takiego zeby sie wlaczylo na glos i zebym na biezaco mogl sluchac?
Podsłuch GSM z aktywacją głosową VOX – GSM-007.
Cieszę się, że oprócz pomysłów jak i gdzie ukryć podsłuch dodajecie info, że to może być karane, żeby później nie było, że ktoś się naczyta i zacznie nagrywać dla szantażu, bo ostatnio to modne
fajne fajne. Ostatnio zamówiłem ze *******u podsłuch do mnie. Skorzystam z waszych porad.
Czy mozna zglosic policji podejrzenie ze w domu byc moze byc podsluch i policja na prosbe (np.odplatnie) moze w domu sprawdzic czy faktycznie cos jest czy to problem jest wylacznie wlasciciela mieszkania i jest pozostawiony sam sobie? Jakie kroki podjac jesli jest podejrzenie ich w mieszkaniu?
Policji może Pani zgłosić, że mogło zostać popełnione przestępstwo, ale raczej mało prawdopodobne żeby mogli przeprowadzić kontrolę antypodsłuchową.