Miniaturowa kamera do ukrycia GSM

Kamera szpiegowska GSM – na kartę SIM. Nowe możliwości w detektywistyce

Nowoczesne urządzenia detektywistyczne, kamery WiFi i GSM z podglądem na żywo dają bardzo szerokie możliwości dyskretnej obserwacji. Ich praca pozwala na nagranie materiałów audio lub wideo o niepodważalnej jakości, które później stanowią ważny oręż np. w sądzie. Do innowacyjnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w detektywistyce z pewnością zaliczymy kamerę szpiegowską GSM. Jakie możliwości daje urządzenie tego rodzaju? Gdzie można je zamontować i jak wykorzystać wszechstronność tego sprzętu? Zachęcamy do sprawdzenia naszej analizy.

Ukryte kamery stanowią podstawę działalności detektywistycznej, ułatwiając zebranie dowodów zdrady małżeńskiej czy mobbingu w pracy. Jej skuteczność determinuje tak naprawdę ostateczny wynik działań śledczych. Z tego względu ważna jest nie tylko nowoczesność (w ujęciu możliwości) danego urządzenia, ale też jego niezawodność. Czy kamera szpiegowska GSM spełnia te kryteria?

Czym jest kamera szpiegowska GSM? Jak działa to urządzenie?

Na rynku od lat dostępne są kamery działające „na odległość”, pokazujące obraz w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanemu modułowi WiFi. Tego typu sprzęt łączy się z dostępną siecią bezprzewodową i wysyła materiały np. na serwer w chmurze czy dedykowaną aplikację. Działanie tego rodzaju urządzeń pozwala na dyskretne pozyskanie materiałów (bez konieczności bezpośredniego zgrywania ich z pamięci sprzętu), jednak ma jedną, bardzo dużą wadę – działa wyłącznie w miejscach, gdzie zasięg Internetu wystarczy na przesyłanie filmów (najczęściej) wysokiej jakości.

Kamera GSM działa na podobnej zasadzie, ale nie wymaga stałego podłączenia do sieci bezprzewodowej. To znacznie zwiększa możliwość zastosowania urządzenia np. w obiektach ruchomych. Moduł GSM łączy się z Internetem i pozwala na obserwację otoczenia w czasie rzeczywistym, aktywację różnego rodzaju funkcjonalności kamery czy dostęp do zarejestrowanych nagrań w formie zdalnej.

Pamiętaj, że do pełnej funkcjonalności kamery konieczne jest zamontowanie karty SIM z wykupionym pakietem internetowym. Polscy operatorzy (zgodnie z obowiązującymi przepisami) wymagają zarejestrowania karty (co zmniejsza anonimowość i zwiększa ryzyko dekonspiracji), ale sprzęt może działać również z SIMami zagranicznych operatorów.

Kamera karta SIM

Działanie kamer GSM oparte jest na kartach SIM (fot. pixabay.com)

Wykorzystanie kamery na kartę SIM w detektywistyce

Jak wskazaliśmy wyżej, kamera na kartę SIM ma bardzo wiele zastosowań detektywistycznych. To innowacyjne rozwiązanie, działające w trybie „stacjonarnym” i mobilnym.

  • Montaż kamery w samochodzie – to skuteczny sposób pozyskania dowodów na zdradę małżonka lub nadużycia pracowników przy wykorzystaniu floty samochodów.
  • Instalacja w obiektach bez dostępu do sieci WiFi – kamera GSM nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie nie ma sieci (np. często w zakładach produkcyjnych, magazynach) lub gdy ciężko będzie taki dostęp uzyskać (obiekty zewnętrzne, należące do osoby nagrywanej).
  • Montaż w domu lub w pomieszczeniach firmowych – wszechstronność takiego urządzenia sprawia, że nadaje się do wykorzystania w domu, biurze, zakładach produkcyjnych. Pozwala chronić majątek firmowy czy prywatny, niezależnie od tego czy w obszarze funkcjonuje system WiFI.
  • Użytkowanie kamery jako zabezpieczenie indywidualne – umożliwia dyskretne i skuteczne działanie w trakcie prywatnych spotkań. Możesz zaoferować swoim klientom pełne zabezpieczenie i ułatwienie rejestracji np. agresji współmałżonka lub mobbingu szefa. Będziesz miał też pełną kontrolę nad sytuacją, aby w razie potrzeby zainterweniować.

Doświadczony detektyw doskonale będzie wiedział, jak wykorzystać możliwości tak innowacyjnego sprzętu. Podkreślmy, że kamera na kartę SIM ma niewielkie rozmiary i można ją skutecznie zamontować i ukryć np. w elektronice, przedmiotach codziennego użytku, ubraniach lub zabawkach.

Jakiego rodzaju kamera GSM sprawdzi się w agencji detektywistycznej?

Przykładem nowoczesnej i skutecznej kamery jest mini kamera szpiegowska GSM GK-416 z modułem 4G/LTE i Wi-Fi. Urządzenie ma slot na kartę SIM ale może działać też przy wsparciu sieci WiFi (zapewniając podgląd na żywo i dostęp do nagrań z poziomu dedykowanej aplikacji). Sprzęt nagrywa w nocy i zapewnia bardzo wysoką jakość materiałów (FullHD). Posiada tryb detekcji ruchu oraz szeroki kąt widzenia (prawie 80 stopni).

mini kamera na pasku GSM

Niewielkie rozmiary kamery zwiększają jej wszechstronność w działaniu detektywistycznym (fot. materiały własne)

Urządzenie można zasilać z poziomu sieci (nieograniczony czas pracy), a także korzystać ze wbudowanej baterii. Czas pracy ciągłego nagrywania w dzień to w przypadku kamery GK-416 to nawet 5 godzin. Dodajmy do tego także czuły mikrofon (wyłapujący dźwięk z 5 metrów) i mikroskopijny rozmiar.

To jedna z największych zalet kamery. Jej wymiary bez akumulatora to zaledwie 46 x 46 x 11 mm, a waga z akumulatorem nie dochodzi do 50g. To z pewnością pozwoli na wszechstronne zastosowanie, bez obaw o ewentualną dekonspirację.

Warto już teraz poszerzyć posiadany sprzęt detektywistyczny o taką kamerę GSM. Z pewnością szybko docenisz jej innowacyjność i bardzo szeroki zakres możliwości.

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *