prezenty na dzień babci i dziadka

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka – zadbaj o ich bezpieczeństwo!

Święta, święta i po świętach. Dopiero co wysilaliśmy swoją kreatywność, by znaleźć wartościowy prezent dla dziadków, a tu wielkimi krokami zbliża się ich dzień. Jakie nietypowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka warto kupić? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Gdzie jest dziadek, gdzie jest babcia, czyli lokalizatory dla osób starszych.

Jakie powinny być prezenty na Dzień Babci i Dziadka? Na pewno z ich pomocą warto zadbać o bezpieczeństwo seniorów. I tutaj warto zapoznać się z ofertą lokalizatorów. Aby nie obawiać się, co się z nimi stało na spacerze czy nie zasłabli, czy może nie zgubili drogi, warto ich w taki lokalizator zaopatrzyć.

Rozwiązania są różne – od tych bardziej ukrytych jak np. lokalizator w wisiorku dla babci czy lampie rowerowej dla jeżdżącego na działkę dziadka. Jeśli mamy większy budżet, warto zainwestować w profesjonalny lokalizator dla osób starszych. Taki GPS ładujemy raz na 20 dni, ma funkcje SOS i pełni zadania bardzo prostego telefonu komórkowego. Jedną z ważniejszych możliwości urządzenia jest wysłanie wiadomości alarmowej do zdefiniowanych numerów, gdy osoba posiadająca lokalizator np. upadnie. Jest to niezwykle przydatne w sytuacji wypadku, utraty przytomności czy napadu. Lokalizacja jest niezwykle dokładna, a ustalenie pozycji jest możliwe nawet przy zaniku sygnału satelitów jednego rodzaju.

GL300 Quecklink

Latarka jako prezent dla seniora

Z pewnością nie jest to pierwsze Wasze skojarzenie, ale dobra latarka może być świetnym prezentem zarówno dla babci i dziadka. W wieku starszym wzrok nie jest już tak sprawny, a oświetlenie w miesiącach zimowych w wielu przestrzeniach jest niewystarczające. Jazda na rowerze ciemną uliczką, znalezienie kluczy w torebce czy pójście do piwnicy po przetwory. Cóż, latarka jest niemalże tak dobrym pomysłem na prezent dla każdego jak scyzoryk. My proponujemy taką niezwykle wygodną latarkę nagłowna lub kieszonkowy model o dużej mocy światła.

Ledlenser T2

Dyktafon na sytuacje, gdy pamięć zawodzi

Kolejny pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka to… dobry dyktafon, który zdecydowanie może ułatwić seniorom życie. Przyda się zarówno na zakupach lub gdy pojawia się potrzeba stworzenia dłuższej notatki głosowej. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dziadkowie mogą użyć takiego dyktafonu przy ważnych rozmowach np. w urzędzie czy banku. Senior, aby nie pogubić się lub nie zostać wprowadzony w błąd, może nagrać takie spotkanie i potem na spokojnie z osobami z rodziny ustosunkować się do poruszanych kwestii. Osoba chora może nagrywać na dyktafon komentarze dotyczące swojego zdrowia w danym dniu, co może być ważną informacją dla lekarza prowadzącego. Natomiast senior z problemami z pamięcią może nagrać i odsłuchiwać kluczowe informacje, które powinien pamiętać.  Do takich zadań doskonale sprawdzi się profesjonalny dyktafon z dobrą jakością dźwięku lub bardzo wygodny i łatwy w obsłudze dyktafon na opasce.

dyktafon U11

Monitoring domu lub działki dla dziadka i babci

Seniorzy bardzo cenią sobie bezpieczeństwo swoje i swoich posesji. Świetnym pomysłem na prezent będą kamerki do zabezpieczania domu lub działki. Prezent w formie kamery zewnętrznej z oświetlaczem IR lub kamery wewnętrznej IP z oświetlaczem z pewnością uspokoi tych dziadków, którzy obawiają się złodziei. Dla seniorów, którzy mają swoje działki, uprawy i ogrody, zdecydowanie polecamy proste w obsłudze fotopułapki np. fotopułapkę HD TV-68M z modułem GSM.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka to nie jest łatwa sprawa:) Polecamy w tym roku wyjść ze schematu kwiatów, czekoladek i witamin na pamięć. Dajmy naszym dziadkom coś więcej – poczucie bezpieczeństwa.

Kamera IP KAMIP-020

Tagi: , .

Komentarzy: 2

  1. u żony rodziców planujemy zamontować dwie – trzy kamery. tyle wystarczy bo to małe mieszkanie w bloku. Ania mówi, że tak będzie spokojniejsza. Teściowie też specjalnie nie oponują, bo wiedzą, że to dla ich dobra.

  2. ja co prawda droższy ale złożyliścmy się na automatyczny odkurzacz roomba 980, bardzo odciąża babcie, w sumie każdego wiec polecam bo łatwy w obsłudze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *