mała kamera szpiegowska rejsh-387

Dobra i mała kamera szpiegowska

Gdy chcemy coś dyskretnie nagrać to niezastąpiona będzie mała kamera szpiegowska. Problem w tym, że w internecie można znaleźć setki modeli, a wraz z nimi cała masa parametrów, które niewiele mówią człowiekowi, który po raz pierwszy styka się z tego typu sprzętem. Oczywiście taki stan rzeczy powoduje, że nie wiadomo, który model wybrać, jaki będzie wystarczająco dobry ale też nie będzie kosztował nie wiadomo ile. Poniżej postaramy się przedstawić kilka urządzeń, które naszym zdaniem są warte uwagi. Przedstawimy je ze wszystkimi plusami i minusami oraz z przykładem zastosowań.

Mała kamera szpiegowska do samodzielnego kamuflażu

Zaczniemy od kamer, które nie posiadają gotowej obudowy. Są to urządzenia produkowane z myślą o sytuacjach gdy wykorzystujemy przedmiot, który już jest w pomieszczeniu lub sami wybieramy to w czym chcemy zamaskować kamerę.

mała kamera szpiegowska rejsh-387

W czym może być ukryta mała kamera szpiegowska?

Możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia, no i oczywiście przedmioty znajdujące się w otoczeniu, które ma być monitorowane.

Kamery szpiegowskie zamaskowane w przedmiotach codziennego użytku

Te kamery są gotowe do użycia praktycznie od razu po wyjęciu z opakowania. Gotowy kamuflaż jest zaletą gdy nie mamy możliwości wykonania własnego lub gdy kamera musi być naprawdę bardzo mała, np. pilot od samochodu lub długopis. Taka mała kamera szpiegowska do złudzenia przypomina zwykły przedmiot, który nie zwraca niczyjej uwagi zachowując najczęściej podstawową lub nawet pełną funkcjonalność imitowanych przedmiotów ( długopis pisze, latarka świeci, ładowarka ładuje).

Kubek termiczny

Na pewno sprawdzi się w biurze, tam gdzie przynosimy ze sobą ciepłe napoje. Gdy już przyzwyczaimy otoczenie do tego kubka, że z nie go pijemy to wystarczy zmienić zakrętkę na tą z wbudowanym rejestratorem, by zacząć nagrywać. Obie zakrętki wyglądają nieomal identycznie – różnica jest taka, że jednego dnia używamy używamy tej bez kamery (gdy pijemy), a innego dnia drugiej gdy chcemy nagrywać.

kamera ukryta w kubku termicznym

Plusy: Pełna funkcjonalność kubka termicznego, doskonały kamuflaż, wysoka jakość obrazu i dźwięku, łatwość obsługi.

Minusy: dość wąski kąt widzenia kamery 66 st.

Ładowarka do smartfonów

Nowoczesne smartfony pobierają duże ilości energii, a ich baterie nie starczają na długo, dlatego oczywistym elementem wyposażenia pokoju czy biura jest ładowarka. Nie musi telefon „wisieć” na kablu – może stać w eleganckiej ładowarce, która będzie dla nas nagrywała wszystko co dzieje się w pomieszczeniu.

Kamera zamaskowana w ładowarce smartona

Plusy: obraz na żywo z dowolnego miejsca na świecie, bardzo wysoka jakość nagrywanego obrazu i dźwięku, ładowarka naprawdę ładuje, nieograniczony czas pracy, wykrywa ruch i rozpoczyna nagrywanie, stare nagrania mogą być zastępowane nowymi.

Minusy: Konieczność podłączenia do gniazdka zasilającego.

Pilot

Przypięty do kluczy jest gotowy do nagrania nawet w najbardziej nieoczekiwanej sytuacji. Nie ważne czy konieczne będzie nagranie zajścia na drodze, podczas rozmowy biznesowej, czy w sklepie Rejmpv-200 na pewno nagra dyskretnie obraz i dźwięk w najwyższej jakości nie pozostawiając złudzeń, co do utrwalonej sytuacji.

minirejestrator rejmpv-200hd

Plusy: Bardzo wysoka jakość obrazu i dźwięku, długi czas pracy jak na tak małe urządzenie, brak widocznych przycisków, które mogłyby przyciągnąć niechcianą uwagę

Minusy: dość wąski kąt widzenia kamery 66 st.

Okulary

Nagrają dokładnie to co widzi osoba mająca je na nosie. Skierowane zawsze w tę samą stronę, w którą patrzy użytkownik. Wyjątkowa łatwość w utrzymaniu obiektu zainteresowania w centrum kadru. Wystarczy skierować głowę w kierunku, w którym chcemy nagrywać  żeby uchwycić wszystko z drobnymi szczegółami.

Kamera ukryta w okularach

Plusy: wysoka jakość obrazu, niewidoczny obiektyw umieszczony centralnie, wymienne szkła, wymienny akumulator, zapis daty i godziny.

Minusy: słaba jakość obrazu w ciemnych pomieszczeniach i niekorzystnych warunkach oświetleniowych, niewielki zasięg mikrofonu.

Długopis

Pozostawiony na biurku, w pojemniku na długopisy, wpięty w marynarkę lub koszulę lub założony na krawędź zeszytu nagra interesujące zdarzenie nie ściągając niepotrzebnie uwagi otoczenia. Niewielkie rozmiary oraz forma kamuflażu pomagają utrzymać działania w sekrecie.

kamera szpiegowska w długopisie

Plusy: Dobra jakość obrazu, do nagrywania nasobnego i do pozostawienia, np. w stojaku na pisaki, pisze jak zwykły długopis, naturalny kształt.

Minusy: Spora waga jak na długopis, krótki czas pracy (1 godzina), niewielki zasięg mikrofonu.

Na koniec chcemy przypomnieć, że nagrywając osoby trzecie bez ich wiedzy, można wejść w konflikt z prawem (w tym artykule poruszamy tę kwestię dokładniej).

 

Tagi: , .

Komentarzy: 3

  1. ważne, żeby była łatwa do zakamuflowania. dlatego właśnie to musi być mała kamera szpiegowska. wtedy nie nie będzie problemem ukrycie jej w nawet w mało „przystępnych” warunkach. trzeba być troszkę kreatywnym 🙂

  2. Whaaat, nawet nie wiedziałem w jakich miejscach można ukryć kamerkę… Ktoś tu jest bardzo pomysłowy 😉 Szacunek!

  3. Zawsze lubiłem takie gadżety. W szkole, a później w pracy też postanowiłem sobie taki długopis sprawić. Do tej pory nikt nie wie. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *