internet dyktafon router wifi szpieg

Dyktafon Wi-Fi z podsłuchem na żywo – nowość na rynku urządzeń detektywistycznych

Od niedawna detektywi mogą korzystać z całkowicie nowej grupy urządzeń służących do podsłuchu. To dyktafony szpiegowskie z funkcją Wi-Fi. W tekście wyjaśnimy jak działa nowy podsłuch, w jaki sposób można wykorzystać jego możliwości, a także podpowiemy jaki dyktafon szpiegowski z funkcją Wi-Fi będzie spełniał potrzeby najbardziej wymagających, profesjonalnych użytkowników.

Dotychczas dyktafony szpiegowskie pracowały wyłącznie stacjonarnie. Do odsłuchania nagranych przez nie materiałów konieczna była ich fizyczna obecność. Wbudowanie w tego rodzaju sprzęt modułu Wi-Fi znacznie poszerza możliwości danego urządzenia i sprawia, że korzystanie z niego jest bezpieczniejsze.

Jak działa podsłuch Wi-Fi zamknięty w dyktafonie?

Dyktafony z modułem Wi-Fi obecne są na rynku od niedawna, ale profesjonaliści działający w branży detektywistycznej czy ochroniarskiej już docenili możliwości tego sprzętu. Produkcją takich urządzeń zajęły się też największe marki tworzące narzędzia inwigilacyjne, w tym także firma Alfatronik. Jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła tego rodzaju urządzenia do obrotu w Polsce, a także wypuściła swój rodzaj dyktafonów.

Jak działa podsłuch Wi-Fi połączony z dyktafonem? Praca opata jest na dwóch mechanizmach. Pierwszy polega na rejestrowaniu dźwięku i zapisywaniu go na kartę pamięci lub wbudowany dysk. Dźwięk nagrywany jest przy pomocy wbudowanego lub zewnętrznego mikrofonu i można go odsłuchać, podłączając sprzęt do komputera lub wyjmując z niego wspomnianą pamięć. Jeżeli chcemy nasłuchiwać tego, co dzieje się w danym otoczeniu, powinniśmy skorzystać z kolei z wbudowanego modułu Wi-Fi. W takim przypadku dyktafon łączy się z routerem sieci bezprzewodowej i wysyła nagrania na dedykowany serwer cloud. Logując się do dedykowanej aplikacji, użytkownik może pobrać pliki z dźwiękiem na smartfon lub uruchomić podsłuchiwanie „na żywo”.

podsłuch dyktafon wifi

Nowoczesny dyktafon z WiFi może mieć formę listwy zasilającej (fot. pixabay.com: Podsłuchy Wi-Fi na żywo)

Kiedy można wykorzystać dyktafon szpiegowski z Wi-Fi?

Jak wspomnieliśmy, tego rodzaju sprzęt łączy w sobie funkcjonalność tradycyjnego dyktafonu oraz nowoczesnego podsłuchu z modułem Wi-Fi. Może nagrywać dźwięk na wbudowaną pamięć lub przesyłać go zdalnie przy pomocy połączenia z siecią, ułatwiając podsłuch otoczenia w czasie rzeczywistym. To bardzo poszerza możliwości danego sprzętu.

Przede wszystkim narzędzie nadaje się do rejestrowania spotkań, w których uczestniczymy lub kontrolowania sytuacji w otoczeniu, bez konieczności naszego przebywania w nim. Dyktafon szpiegowski z modułem Wi-Fi będzie idealny do zabezpieczenia mienia przed złodziejami (domu lub biura) czy ochrony osób uznawanych za VIP w czasie ich spotkań. Pozwoli rejestrować mitingi biznesowe, a także ułatwi zdobywanie dowodów na przemoc w rodzinie czy zdradę. Jego wszechstronność sprawia, że detektyw nie musi z kolei kupować dwóch osobnych sprzętów do pracy (dyktafonu oraz podsłuchu z Wi-Fi), bo wszystko otrzyma w jednym narzędziu.

Poznaj nowoczesny podsłuch z modułem Wi-Fi – te urządzenia warto sprawdzić

Podsłuch Wi-Fi wbudowany w dyktafon nie jest jeszcze powszechnym narzędziem, ale już pojawiają się urządzenia, którymi warto się zainteresować. Należy do nich wspomniany już wcześniej dyktafon WI-FI z podsłuchem na żywo Alfa 105 – zapis i odsłuch. To sprzęt polskiej produkcji. Ma on funkcję detekcji dźwięku lub pozwala na ciągłe rejestrowanie głosu w otoczeniu. Ma stabilną łączność Wi-Fi i pozwala na zdalny dostęp do wykonanych nagrań. Jego ogromną zaletą jest z pewnością kamuflaż. Urządzenie przypomina bowiem standardową listwę zasilającą i w pełni sprawdza się też w tej roli. Kształt przedłużacza ułatwia też pracę na ciągłym zasilaniu (na baterii sprzęt może działać do 12 godzin). Nikt nie zwróci uwagi na listwę, która podłączona jest do prądu. Dodajmy, że Alfa 105 ma czuły mikrofon (o zasięgu do 10 metrów) oraz wbudowaną pamięć, mieszczącą nawet 1000 godzin nagrań. Obsługa sprzętu odbywa się przy pomocy dedykowanej aplikacji.

Innym dyktafonem szpiegowskim z Wi-Fi, który możemy polecić jest na pewno miniaturowy dyktafon szpiegowski DW1 z Wi-Fi i podsłuchem na żywo. To niewielki sprzęt, który przypomina trochę pendrive lub pilota do samochodu. Urządzenie obsługuje karty pamięci, a nagrania można sprawdzać zdalnie, przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona. Zasięg mikrofonu sprzętu to 10 metrów, bateria pozwala na 12 godzin ciągłego nagrywania, a możliwość podsłuchu „na żywo” zwiększa zastosowanie tego narzędzia. Ogromną zaletą urządzenia DW1 są wymiary – zaledwie 55 x 30 x 17 mm sprawia, że bez problemu schowasz go w kieszeni lub innym, niedostępnym dla osób trzecich miejscu. Pamiętaj, że do pracy modułu Wi-Fi konieczne jest połączenie z Internetem.

podsłuch szpiegowski WiFi

Dyktafony z WiFi mają naprawdę niewielki rozmiar i ogromne możliwości (fot. własna)

Jak widać, nowoczesnych pomysłów na urządzenia detektywistyczne nie brakuje, a dyktafon z modułem Wi-Fi jest tego najlepszym przykładem. To narzędzie idealne nie tylko dla śledczych i detektywów, ale także firm czy osób prywatnych. Inwestując w sprzęty wskazane wyżej masz pewność pracy na najwyższym poziomie i funkcjonalność dla profesjonalistów. Podsłuchy GSM i Wi-Fi są obecnie najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami szpiegowskimi.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *