Feed them up

FEED Them UP – nie wyrzucaj, przekaż żywność potrzebującym

Z badań przeprowadzonych przez Eurostat w 2006 r. wynika, że Polska jest na niechlubnym 5 miejscu w Unii Europejskiej pod względem marnowania żywności – wyprzedzają nas tylko Niemcy, Francja, Holandia i Wielka Brytania. Głównym źródłem tego zjawiska w naszym kraju jest branża spożywcza i to właśnie do niej skierowany jest projekt FEED Them UP.

O co w tym chodzi i Czym jest FEED Them UP?

Organizatorzy projektu non-profit FEED Them UP zwrócili się do warszawskich restauracji i innych lokali gastronomicznych starając się przekonać do przekazywania wciąż przydatnej do spożycia żywności placówkom przygotowującym posiłki dla potrzebujących. Pomysł ten spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony lokali gastronomicznych, które są chętne do współpracy, zwłaszcza, że taka darowizna przy dopełnieniu formalności zwolniona jest z podatku. Efektem tego są już darowizny, które dotarły między innymi do Ośrodka dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM”, Chrześcijańska Fundacja Radość i placówki charytatywne prowadzone przez Wspólnotę Chleb Życia.

FEED THEM: To oni Tworzą

Joanna, Maria, Marta i Marcin – to Oni tworzą FEED Them UP

„Tak jak teraz jest moda na lokalne produkty, ekologiczne składniki, domowe wyroby, chcielibyśmy, żeby modne było też niewyrzucanie tego jedzenia. Skoro dbamy o jakość jedzenia, musimy też zadbać o to, by dla nikogo jedzenia nie zabrakło i by nie lądowało ono w koszu! Marzy nam się, by ktoś kiedyś wszedł do lokalu i spytał kelnera „Co się dzieje z jedzeniem, które nie zostanie wykorzystane?” Taka akcja w stylu „Marnujesz? U Ciebie nie jem”

– Marcin Pietrowski
FEED Them UP.

Coraz więcej ludzi chce dołączyć do pomagania potrzebującym.

Do tego momentu projekt objął swoim zasięgiem Warszawską Wolę i Pragę Południe, jednakże do organizatorów cały czas zgłaszają się osoby z całej Polski chcących realizować ten cel. Projekt wspierany jest między innymi przez Centrum Wolontariatu, Archidiecezję Warszawską, Banki Żywności, Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy jak również przez nas – AlfaTronik.

Skąd Oni się wzieli?

FEED Them UP powstał jako projekt non-profit z inicjatywy studentów SGH w Warszawie w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii„, która zachęca studentów i uczniów do tworzenia projektów społecznych, a jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Zachęcam do aktywności na fanpage’u projektu FEED Them UP: https://www.facebook.com/feedthemup

Tagi: , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *