Dron Intel rekord guinnessa

Intel pobił własny rekord Guinnessa

Intel ostatnio pobił rekord Guinnessa wypuszczając w powietrze jednocześnie 500 dronów. Wcześniejszy rekord należał również do Intela i ustanowiony został wznosząc 100 dronów w tym samym czasie. Całość pewnie nikogo nie zainteresowałaby gdyby nie na prawdę wspaniałe widowisko, które odbyło się właśnie za pomocą latających synchronicznie bezzałogowców.

Intel wznosi w powietrze setki dronów jednocześnie!

Po zmroku, urządzenia uniosły się w powietrze tworząc świetlne tornado, by po chwili przyjąć zupełnie inny kształt.

Jak widać na zamieszczonym materiale guinnessworldrecords.com, drony nie tylko uniosły się jednocześnie w powietrze, ale również synchronicznie wykonały serię złożonych akrobacji. Nagły powiew wiatru, który nie jest żadnym wyzwaniem dla nowoczesnych dronów latających w pojedynkę, mógł być jednak prawdziwym problemem przy locie w tak ciasnej formacji zwłaszcza, że drony praktycznie cały czas zmieniały dynamicznie położenie względem siebie. Wspaniały efekt potęgowało złudzenie znikania na nocnym niebie dronów, które nie brały aktualnie udziału w prezentowanej akrobacji, by za chwilę pojawić się w zupełnie innym miejscu zalewając obserwatorów ferią barwnych świateł.

Intel 500 dronów

źródło: //www.guinnessworldrecords.com/news/2016/11/

Po udanym występie drony wylądowały jeden koło drugiego, dokładnie w miejsca, z których wystartowały parę chwil wcześniej. Ta część była najtrudniejsza, gdyż przy samym lądowaniu drony znajdowały się w odległości kilkudziesięciu centymetrów od siebie. Wszystko jednak się udało zgodnie z oczekiwaniami i ze schematem opracowanym za pomocą programu komputerowego zespołu Intela.

Ta dziedzina rynku rozwija się bardzo dynamicznie, a producenci cały czas rozszerzają możliwości zastosowania dronów. Były już pomysły z dostarczaniem pizzy czy paczki za pomocą drona, są wykorzystywane przez służby mundurowe i prywatnych detektywów, a nawet prowadzone są prace nad bezzałogową, podniebną „Dron Taxi”.

Teraz można się spodziewać wielu występów na całym świecie, tak jak to miało miejsce przy stu dronach i pierwszym rekordzie Guinnessa. Co do rekordów to tak myślę, że wkrótce na niebie pojawi się znacznie większa formacja dronów prezentując zapierające dech w piersiach układy.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *