dziecko lokalizator GPS dla dziecka i seniora zabawa

Lokalizator GPS dla dziecka i seniora – wszystko, co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Dzieci i seniorzy należą do grup podwyższonego ryzyka. Upilnowanie ich wiąże się praktycznie z ciągłą obserwacją, kontrolą i bezustannym niepokojem. Zarówno osoby starsze, jak i małoletnie mają tendencję do zgubienia się lub irracjonalnego zaufania do osób trzecich – niekiedy mających złe zamiary. Z pomocą przy opiece nad tymi osobami przychodzi lokalizator GPS dla dziecka i seniora. Co warto wiedzieć o takich urządzeniach? Jak wybrać najlepszy model? Kiedy należy zakupić lokalizator, aby nie martwić się o los bliskiej nam osoby?

Lokalizatory GPS to innowacyjne sprzęty, oparte na lokalizacyjnym systemie satelitarnym. Urządzenia takie jak lokalizator GPS dla dziecka i seniora wskazują miejsce położenia śledzonego obiektu lub osoby (z dokładnością do kilku metrów) w oparciu o sygnał przesyłany przez satelity umieszczone na orbicie okołoziemskiej. Zwykle za działanie odbiornika i nadajnika GPS odpowiada 5 najbliżej położonych satelitów, jednak niekiedy liczba ta może być większa.

Jaką rolę spełnia lokalizator GPS dla dziecka?

Lokalizator GPS dla dziecka to sprzęt, który z pewnością warto zakupić. Z urządzenia mogą korzystać nie tylko nadopiekuńczy i bardzo martwiący się o los swoich pociech rodzice. W czym może pomóc?

  • Kontrola nad miejscem zabawy dziecka – pozostawiając dziecko na placu zabaw, boisku czy innym obiekcie, nie musisz obawiać się, że nieletni oddali się bez Twojej wiedzy. Zawsze masz kontrolę nad tym, gdzie aktualnie przebywa dziecko.
  • Śledzenie trasy dziecka do i ze szkoły – trasa do szkoły i ze szkoły może być niebezpieczna, szczególnie, jeżeli mówimy o bardzo małym uczniu. Wykorzystując GPS dla dziecka możesz sprawdzać gdzie jest aktualnie syn lub córka i interweniować w razie zagrożenia. Dotyczy to również ewentualnych ucieczek dziecka ze szkoły.
  • Lokalizacja dziecka w razie niebezpiecznej sytuacji – do niebezpiecznych sytuacji na pewno możemy zaliczyć samowolne oddalenie się dziecka z miejsca zabawy, porwanie czy ucieczkę z domu. W takiej sytuacji dużo łatwiej będzie organom ścigania (które powinny zostać powiadomione o zdarzeniu) znaleźć małoletniego lub odbić go z rąk ewentualnych porywaczy.

Pamiętaj, że lokalizator to nie wszystko. Musisz zdobyć zaufanie dziecka i sprawić, aby to chciało z Tobą rozmawiać. Dowiadując się o lękach i wątpliwościach małoletniego, dużo lepiej będzie reagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Kwestia zaufania do podopiecznego sprawi też, że syn lub córka będzie chętniej nosić ze sobą lokalizator, wiedząc, że jest to związane z jego bezpieczeństwem, a nie nachalną inwigilacją ze strony rodzica.

nastolatek GPS lokalizator

Lokalizator GPS dla dziecka i seniora pomoże Ci znaleźć buntującego się nastolatka (fot. pixabay.com)

Dlaczego lokalizator GPS dla seniora jest dobrym rozwiązaniem?

Czas na lokalizator GPS dla seniora. Dlaczego to urządzenie warte zakupu? Seniorzy – w przeciwieństwie do dzieci – mogą samowolnie oddalać się z miejsca zamieszkania i chodzić tam, gdzie uważają za słuszne. Często wybierają się na zakupy, do kościoła, na spacer. Niestety, im człowiek jest starszy tym większe problemy może mieć z koncentracją, zapamiętywaniem informacji o miejscu zamieszkania czy celu przechadzki, a także nie będzie potrafił odnaleźć się nawet w przestrzeniach, które świetnie zna.

Demencja może doprowadzić nawet do bezcelowego opuszczenia miejsca zamieszkania (niekiedy bez stosownego ubioru) i podążania w niewiadomym celu. To ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia starszego człowieka. Zimą senior podatny jest między innymi na wychłodzenie czy przemoknięcie. Może też wpaść pod samochód albo stać się ofiarom złodzieja lub innego przestępcy. W przypadku osób, które poruszają się po terenach wiejskich, zdarzały się przypadki utonięcia w stawach czy bagnach.

Lokalizator GPS dla seniora pomoże rozwiązać te problemy. Przede wszystkim będzie on sprawował skuteczną kontrolę nad starszą osobą, nawet jeżeli z nią nie mieszkasz. Nie jest bowiem możliwa ciągła obserwacja domu lub mieszkania seniora. Lokalizator poinformuje Cię, że bliski oddalił się z bezpiecznego punktu, co pozwoli na szybką reakcję.

Warto dać lokalizator osobie, która ma problemy z pamięcią i orientacją. Jeżeli będzie miała problem ze znalezieniem miejsca zamieszkania to bez kłopotu ją znajdziesz. Niektóre sprzęty posiadają specjalny przycisk, który ułatwia kontakt ze wskazanym telefonem, co zabezpiecza starszych ludzi w newralgicznych sytuacjach.

Jak przekonać starszą osobę, aby miała GPS dla seniora? Wytłumacz, że martwisz się o babcię, tatę, mamę czy dziadka. Zaznacz, że nie jesteś w stanie cały czas sprawdzać gdzie jest i co robi, a poza tym to mocno deprymowałoby obserwowanego człowieka. Lokalizator GPS traktujcie jak formę zabezpieczenia. Jest na pewno dobrym rozwiązaniem!

lokalizator GPS dla dziecka i seniora

Jeżeli senior oddali się z bezpiecznego miejsca, lokalizator Cię o tym poinformuje (fot. pixabay.com)

Jaki lokalizator dla dziecka wybrać? Jaką specyfikację powinien mieć lokalizator dla seniora?

Jeżeli chodzi o lokalizator dla osób starszych, to powinien on być przede wszystkim poręczny i trudny w zagubieniu. Najlepiej, jeżeli można przypiąć go do smyczki lub naszyjnika który jest noszony przez obserwowanego seniora (wisiorek będzie idealną formą sprzętu). Wygoda jest tu o tyle ważna, że senior, który bezwładnie opuści mieszkanie, nie będzie przed wyjściem szukać wspomnianego urządzenia. Musi mieć go zawsze przy sobie.

Z kolei jaki lokalizator dla dziecka wybrać? Przede wszystkim powinno być to urządzenie wszechstronne, wygodne w obsłudze i na tyle dyskretne, aby młody człowiek nie wstydził zabierać go ze sobą. Wspomniany wcześniej wisiorek czy brelok przypięty do kluczy na pewno się sprawdzi. Jeżeli nie chcesz informować dziecka o tym, że posiada lokalizator (bardzo małe dzieci mogą tego nie rozumieć), powinieneś móc włożyć go do saszetki czy zaszyć w kieszeni spodni malucha.

Niezależnie czy mówimy o lokalizatorze GPS dla seniora czy dziecka, musi on spełniać pewne kryteria i wymagania ogólne. Najważniejsza jest precyzja lokalizacji oraz czas pracy na jednym ładowaniu baterii, który może uratować zdrowie lub życie bliskiej osoby. Dobrze, jeżeli lokalizator posiada też funkcję szybkiego kontaktu z najbliższymi oraz wbudowany mikrofon do podsłuchu (w razie zagrożenia). Zainwestuj w sprzęt, który nie wygląda podejrzanie – to ochrona przed ewentualnymi przestępcami, którzy mogliby ukraść lub zniszczyć lokalizator. Najlepsze sprzęty posiadają też czujnik ruchu, alarmujący o tym, że obserwowana osoba oddala się z punktu bezpiecznego. To ułatwia reakcję!

lokalizator GPS dziecko senior

Warto dać bliskiej osobie lokalizator z detektorem ruchu (fot. materiały własne)

GPS dla seniora i GPS dla dziecka – najciekawsze modele

Na rynku dostępne są różne modele lokalizatorów dla dzieci, które pozwalają znaleźć zagubioną osobę. Poniżej prezentujemy dwa, które naszym zdaniem sprawdzą się w opiece nad małym człowiekiem i seniorem.

Zacznijmy od urządzenia, jakim jest lokalizator GPS dla dziecka / osoby starszej – GPS PRO10 Flat. Przypomina on identyfikator (który można wypełnić, co ułatwi interwencję służb policyjnych). Jest bardzo dyskretny i łatwo się go nosi (na specjalnej, dedykowanej smyczce). Posiada wbudowany mikrofon do kontrolowania sytuacji oraz ma funkcję SOS. Ułatwia kontakt z bliskim po wciśnięciu specjalnego przycisku, a w razie zasłabnięcia użytkownika – sam wezwie pomoc. Podkreślmy, że GPS PRO10 Flat wskazuje miejsce położenia z dokładnością do 5 metrów i może pracować do 10 dni na jednym ładowaniu baterii. Posiada on też funkcję detekcji ruchu.

Ciekawym wyborem na pewno będzie także miniaturowy lokalizator GPS A9 w breloku. To ładny gadżet, którego na pewno będą chcieli nosić seniorzy i dzieci. Umożliwia wytyczenie bezpiecznej geosfery i alarmuje po opuszczeniu jej przez małoletniego czy osobę starszą. Również posiada detektor ruchu i wskazuje położenie obiektu z dokładnością do 5 metrów. Jest też wyposażony w przycisk SOS i funkcję nasłuchu otoczenia.

lokalizator GPS brelok

Miniaturowy lokalizator GPS A9 w breloku to świetne rozwiązanie dla seniorów i dzieci (fot. materiały własne)

Obydwa urządzenia są bardzo proste w obsłudze i możesz śledzić ich położenie przy pomocy specjalnych platform na mapie lub poprzez SMS. Wybór zależy od Ciebie.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *