Lokalizator GPS na grzyby

Lokalizator GPS na grzyby – jaki wybrać?

Grzybiarze wiedzą, że im dalej w las tym więcej drzew i… grzybów. Chodzenie utartymi, często odwiedzanymi ścieżkami jeszcze nikomu nie przyniosło kosza pełnego grzybów. Im bardziej zbaczamy z trasy tym zagrożenie zgubienia się w nieznanych obszarach lasu jest pewniejsze. Mapy od dawna były nieodłącznym wyposażeniem grzybiarzy, w czasach elektronicznych stały się nimi lokalizatory GPS. Dlaczego warto i jaki wybrać lokalizator GPS na grzyby?

Dlaczego warto wybrać lokalizator GPS na grzyby?

Kilka słów o tym, po co nam właściwie taki wynalazek na naszej wyprawie. Nie dla każdego takie urządzenie będzie przecież rzeczą oczywistą. Poniżej wypisujemy kilka powodów, dla których warto w taki sprzęt się zaopatrzyć. A jeśli powolutku szukasz świątecznego prezentu dla grzybiarza, z pewnością GPS jest dobrym pomysłem. Po pierwsze profesjonalne GPSy mają znacznie bardziej czułe odbiorniki niż zwykłe telefony. Niestety w przestrzeniach o słabym zasięgu nasza lokalizacja przy pomocy smartfona może nie wystarczyć. Profesjonalny lokalizator pozwala na zapisanie pozycji startowej i jest to jego najważniejsza funkcja. Dzięki niej nie zgubimy sie podczas długich wypraw leśnych. Zanim zapiszemy pozycje naszego auta na parkingu należy uruchomić urządzenie i upewnić się, że ustalił on pozycję startową. Nawigowanie pozycji umożliwi nam wyznaczenie najkrótszej trasy powrotnej do celu. Po drugie możliwy jest stały podgląd mapy z poziomu aplikacji, tak by w dowolnym momencie grzybiarz mógł się zorientować, w jakiej części lasu się znajduje.

Cechy lokalizator GPS na grzyby

Zakup dobrego lokalizatora GPS dla grzybiarza musi spełniać kilka warunków. Warto upewnić się, że wybrany przez nas model ma wystarczająco długi czas pracy. Oczywiście im dłużej urządzenie działa tym lepiej. Dla przykładu nasze lokalizatory (np. Lokalizator GPS LM001) wytrzymują nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Ważna jest również intuicyjna i prosta obsługa oraz porządna i odporna obudowa. Oczywistym i ważnym kryterium wyboru jest również czułość odbiornika GPS. W leśnej gęstwinie często ciężko znaleźć kawałek wolnego nieba. Sygnał musi pokonać więcej przeszkód i w efekcie może nie zostać nawiązane połączenie.

Sezon na grzyby w pełni. Zachęcamy do rozważenia zakupu lokalizatora GPS na grzyby. Z pewnością zwiększy on komfort wyprawy i ograniczy ryzyko zgubienia się w lesie.

Tagi: .

Jeden komentarz

  1. Komuś może się to wydawać zabawne – gps na grzyby, ale mojemu dziadkowi raz tajie urządzenie uratowało życie. Zasłabł w lesie i tylko dzięki lokalizatorowi znaleźliśmy go na czas. Wg mnie konieczność dla kżdego grzybiarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *