smartfon telefon lokalizacja

Lokalizowanie telefonu – darmowe sposoby namierzania

Nowoczesne urządzenia telekomunikacyjne to nie tylko praktyczny sposób na komunikację audio i wideo. Smartfony czy tablety z opcją GSM bez problemu da się… namierzyć. Co ciekawe, lokalizowanie telefonu za darmo nie jest wcale takie trudne. Jak znaleźć zagubione lub skradzione urządzenie? Czy każdy nowoczesny smartfon da się zlokalizować bez kosztów? Podpowiadamy!

Sprawdzanie lokalizacji telefonu nie jest trudne i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Nie potrzeba też do tego bardzo rozbudowanego sprzętu. Wystarczy oprzeć się na nowoczesnych i zaprojektowanych przez specjalistów aplikacjach.

Kiedy lokalizowanie telefonu może być bardzo przydatne?

Lokalizowanie telefonu za darmo ma kilka przydatnych funkcji i sprawdzi się w różnych sytuacjach. Najbardziej prozaicznym powodem jest… zagubienie smartfonu. Może zdarzyć się, że zostawisz swój telefon w sklepie, w restauracji, hotelu lub zagubisz go gdzieś w domu. Lokalizowanie telefonu umożliwi Ci błyskawiczne znalezienie zguby i korzystanie z jego możliwości wtedy, gdy jest to konieczne.

Sprawdzanie lokalizacji telefonu to także sposób idealny na złodziei. Jeżeli smartfon zostanie skradziony, namierz telefon przy pomocy wskazanych tutaj technologii. Możesz wskazać policji jego położenie i liczyć na odzyskanie swojego urządzenia oraz na ukaranie sprawców danej kradzieży. Lokalizowanie telefonu daje pod tym względem szerokie możliwości, gdyż umożliwia odnalezienie sprzętu nawet kilka dni po rozboju!

Lokalizowanie telefonu to również idealna opcja dla posiadaczy dzieci. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć gdzie na dany moment znajduje się Twój syn lub córka. To świetna i dyskretna metoda kontroli, pozwalająca na sprawdzenie co na dany moment dzieje się z dzieckiem.

Niekiedy lokalizowanie telefonu wykorzystywane jest także przez pracodawców (do sprawdzenia smartfonów służbowych swoich pracowników) oraz w konfliktach małżeńskich – np. przy kontrolowaniu współmałżonka i poszukiwaniu ewentualnych dowodów zdrady. Jeżeli chcesz wykorzystywać sposoby na namierzanie położenia aparatu w tym celu, skonsultuj się wcześniej z prawnikiem.

Iphone lokalizacja smartfon

Zgubiłeś telefon albo Ci go skradziono? Włącz usługę lokalizacji! (fot. pixabay.com)

Sposoby na skuteczne i darmowe śledzenie telefonu!

Namierzanie telefonu po numerze telefonu czy IMEI zarezerwowana jest dla organów ścigania. Postronny konsument nie może w ten sposób odnaleźć zaginionego sprzętu. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają zlokalizować aparat bez konieczności używania technologii zarezerwowanej dla policji czy innych służb śledczych. Musi być poprzedzone odpowiednimi pismami i oparte na twardych dowodach.

Wystarczy odpowiednia aplikacja. Na rynku dostępnych jest wiele systemów, które pozwalają na odnalezienie pozycji telefonu. Jak to działa? Aplikację należy zainstalować na urządzeniu śledzonym, a następnie zalogować się do jej panelu administracyjnego z poziomu innego smartfonu. Na dedykowanej mapie pojawią się informacje o miejscu położenia śledzonego telefonu.

Istnieje też możliwość lokalizacji poprzez konto Google. Namierz telefon wykorzystując swój adres mailowy, wchodząc na stronę internetową https://www.google.com/android/find/. Przeglądarka automatycznie pokaże, gdzie znajduje się urządzenie, które zalogowane jest przez odpowiednie konto Google. Z poziomu strony możesz m.in. zablokować skradziony sprzęt i włączyć dźwięk, który pomoże znaleźć zagubione urządzenie. Podobne możliwości daje zresztą również system iOS, instalowany w telefonach marki Apple.

Ciekawym sposobem do lokalizacji telefonu jest też oprogramowaniem typu Spyphone Android Alfa. Tego rodzaju software jest wprawdzie płatny, ale daje szerokie możliwości kontroli. Nie tylko ułatwia wskazanie miejsca lokalizacji danego urządzenia, ale też umożliwia nasłuch otoczenia, czytanie wiadomości SMS i komunikatorów i ma wiele innych funkcji. Z pewnością przyda się rodzicom, zaniepokojonym o swoje pociechy.

spyphone lokalizacja telefon

Oprogramowanie Spyphone ułatwi znalezienie telefonu w różnych warunkach (fot. materiały własne/YT)

Czy każdy telefon można namierzyć w ten sposób?

Praktycznie każdy nowoczesny smartfon można namierzyć, korzystając z funkcjonalności darmowych aplikacji, funkcjonalności systemu operacyjnego czy oprogramowania Spyphone. Wszystko oparte jest na możliwościach software i funkcji lokalizacji danego urządzenia (w moduł GPS wyposażony jest każdy, współczesny sprzęt telefoniczny). Jeżeli system operacyjny i aplikacje ma też tablet czy notebook, także da się go w ten sposób znaleźć.

Pamiętaj, że zdecydowanie warto działać na zapas, zapobiegając ewentualnym problemom. Instalacja specjalnych aplikacji i logowanie się na konta popularnych dostawców usług sieciowych sprawia, że Twój smartfon lub jego nieletni użytkownik zawsze będzie bezpieczniejszy, niż w przypadku całkowitego zaniechania takiego postępowania. Kontrola telefonu we własnym zakresie pomoże służbom w szybszej reakcji, odzyskaniu samego aparatu i ewentualnej reakcji w przypadku zaginięcia osoby nieletniej, korzystającej z określonego urządzenia.

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *