(fot. pixabay.com)

Monitorowanie telefonu komórkowego – po co i w jaki sposób?

Jakie są powody, dla których warto wziąć się za monitorowanie telefonu komórkowego? Kto powinien skupić się na takich działaniach, a przede wszystkim w jaki sposób skutecznie je wykonać? Tego dowiesz się z naszego tekstu!

Monitorowanie telefonu komórkowego nie jest bardzo trudnym czy wymagającym przedsięwzięciem. Osoba, która chce uzyskać wgląd do danych i aktywności użytkownika, musi mieć jedynie kilkuminutowy dostęp do odblokowanego smartfona. Po co? Aby zainstalować na nim specjalne oprogramowanie. Kiedy warto po takie sięgnąć bez ryzyka, że takie działanie postawi instalującego monitoring w konflikcie z prawem?

Kiedy warto rozważyć monitorowanie telefonu komórkowego?

Okazuje się, że monitorowanie telefonu komórkowego jest coraz popularniejszą opcją kontroli. Jak wynika z badań, Polacy są coraz bardziej świadomi w kwestiach bezpieczeństwa i chcą mieć nad nim pełną kontrolę. Obawiają się też, że ich telefon posłuży do przestępstwa i stąd wolą monitorować sprzęt – swój i bliskich.

To właśnie dla rodziców i opiekunów dzieci warto adresować działanie jakim jest monitorowanie telefonu komórkowego. Dzięki temu będziesz wiedział w jakim miejscu znajdują się twoi podopieczni. Dowiesz się z kim i o czym piszą (szczególnie ważne przy mniejszych dzieciach) i zareagujesz np. przy próbie ataku pedofilskiego. Kontrola położenia (lokalizacja GPS) pomoże ci natomiast zlokalizować telefon po ewentualnej kradzieży czy zagubieniu.

Dzieci coraz częściej korzystają ze smartfonów. Monitorowanie telefonu komórkowego pozwoli rodzicom na zachowanie spokoju, gdy najmłodsi będą się bawić tymi urządzeniami (fot. pexels.com)

Dzieci coraz częściej korzystają ze smartfonów. Szpieg telefonu i komp. pozwoli rodzicom na zachowanie spokoju, gdy najmłodsi będą się bawić tymi urządzeniami (fot. pexels.com)

Monitorowanie telefonu komórkowego przyda się też przedsiębiorcom. Kontrolowany telefon można wręczyć pracownikowi, by sprawdzać jego działania. Pamiętaj, że takie kroki są dozwolone, ale musisz wcześniej poinformować o tym obserwowaną osobę. Jeżeli natomiast masz podejrzenie, że nieuczciwy pracownik działa na twoją szkodę, to możesz podjąć działania w celu zabezpieczenia mienia twojej firmy. Do nich należy również monitorowanie służbowego telefonu komórkowego.

Oprogramowanie pozwalające monitorować telefon komórkowy przyda się w udowodnieniu zdrady. Pozwoli na wgląd do smsów partnerki lub partnera, odsłuchasz wykonane połączenia, sprawdzisz historię przeglądania, a jeśli będzie taka potrzeba to nawet sprawdzisz treść wysyłaną za pomocą popularnych komunikatorów. Przed przystąpieniem do takich działań skonsultuj się jednak z prawnikiem.

Co umożliwi ci monitorowanie telefonu?

Jak wyżej wspomnieliśmy, monitorowanie telefonu komórkowego pozwoli ci na jego pełną inwigilację. Dzięki instalacji specjalnego oprogramowania, poznasz praktycznie każdy krok obserwowanej osoby (lokalizacja GPS).

Możliwa jest również kontrola wszystkich plików w pamięci smartfonu, zdalna kontrola nad aparatem (dzięki temu będziesz mógł sam z niego korzystać, na odległość) oraz dostaniesz pełną informację w razie ewentualnej zmiany karty SIM. To jednak nie wszystko. Niektóre wersje oprogramowania szpiegowskiego do monitorowania telefonu komórkowego pozwalają również na nasłuchiwanie rozmów w otoczeniu monitorowanego urządzenia w czasie rzeczywistym. To duże ułatwienie i możliwość szybkiej reakcji w trakcie niebezpieczeństwa.

Jak inwigilować telefon?

Do inwigilacji telefonu przeznaczone jest specjalne oprogramowanie – to oprogramowanie szpiegowskie na telefony z systemem Android – Spyphone REC Alfa lub w wersji na iOS. Nasi technicy pomogą wybrać odpowiedni program do wybranego modelu telefonu. W jaki sposób będą działać?

Z poziomu specjalnej platformy będziesz mógł kontrolować całą aktywność smartfona i zarządzać jego oprogramowaniem. To właśnie na platformę będą spływały nagrania rozmów, SMSy, MMSy i inne dane zebrane przez program Spyphone. Platforma da ci również kontrolę nad smartfonem,np uruchomienie nagrywania dźwięków otoczenia, użycie modułu GPS czy aparatu fotograficznego.

Oprogramowanie Spyphone działa zarówno na urządzeniach z Androidem jak i tych z wgranym system iOS (Apple) (fot. Pexels.com) Monitorowanie telefonu pracownika

Oprogramowanie Spyphone działa zarówno na urządzeniach z Androidem jak i tych z wgranym system iOS (Apple) (fot. Pexels.com)

Podkreślmy, że oprogramowanie Spyphone jest w pełni bezpieczne dla  urządzenia monitorowanego. Dekonspiracja jest prawie niemożliwa, bo program nie przejawia objawów swojej obecności. Obserwowane urządzenie zachowuje się w pełni naturalnie i pozwala na swobodne działanie. Co więcej, ewentualne wyczyszczenie smartfonu z aplikacji nie jest takie łatwe.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące funkcjonowania powyższych programów – napisz do nas. Bazując na naszym doświadczeniu udzielimy ci niezbędnych porad.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *