Podsłuch ukryty GSM listwa

Podsłuchy GSM na kartę SIM – dyskretny nasłuch w samochodzie, domu lub biurze

Profesjonalny podsłuch to narzędzie wydajne, otwierające duże możliwości w prowadzeniu śledztwa czy działaniach prewencyjnych. Bardzo ciekawym rodzajem takiego sprzętu jest podsłuch GSM. Jego główną zaletą jest nieograniczony zasięg w każdym miejscu – od samochodu, przez dom, po pomieszczenia firmowe. Co warto o nim wiedzieć? Jaki profesjonalny podsłuch GSM warto kupić?

Podsłuch GSM to wszechstronny sprzęt. Nadaje się do zastosowań komercyjnych, prywatnych, a także do pracy w służbach ochrony czy biurach detektywistycznych. Tego rodzaju urządzeniami często posługują się również dziennikarze śledczy. Jaka jest zasada działania takiego sprzętu?

W jaki sposób działa podsłuch GSM?

Podsłuch GSM funkcjonuje na zasadach podobnych do telefonu. Ma on slot na kartę SIM, którą należy zainstalować zgodnie z wytycznymi producenta. Następnie należy po prostu… zadzwonić na numer zamontowanej karty. Teraz można już słuchać dźwięków z otoczenia, w czasie rzeczywistym, bez żadnych zakłóceń.

Dzięki temu każdy profesjonalny podsłuch GSM daje wszechstronny zasięg, działający praktycznie z każdego miejsca na świecie. Do jego pracy konieczny jest tylko telefoniczny sygnał GSM, czyli najpopularniejsza sieć telefonii komórkowej.

Jedyną wadą urządzenia jest względny brak anonimowości. Jeżeli podsłuchiwany obiekt lub osoba postronna znajdzie podsłuch, może dojść do tego, kto podłożył sprzęt (bazując na obowiązku rejestracji kart SIM w Polsce). Można to obejść, stosując karty SIM pochodzące od zagranicznych operatorów.

listwa podsłuch GSM

Podsłuch GSM może wyglądać jak urządzenie codziennego użytku (fot. pixabay.com)

Gdzie można wykorzystywać podsłuchy typu GSM?

Podsłuch na bazie GSM można wykorzystywać w różnych sytuacjach, przez wiele organów, służb, osób prywatnych czy firm. Podkreślmy, że każde użycie takiego sprzętu warto skonsultować z prawnikiem, aby nie łamać obowiązujących w Polsce przepisów.

Sprzęt nadaje się do wykorzystania w trasie (np. w samochodzie) czy w określonym budynku. Może służyć jako forma elektronicznej niani, system kontroli pracowników, zabezpieczenie domu lub biura przed kradzieżą albo skuteczny i dyskretny sposób na pozyskanie dowodów zdrady lub przemocy w rodzinie. Takie podsłuchy często ułatwiają udowodnienie mobbingu, przestępstwa polegającego na korupcji, nadużyć w przedsiębiorstwach lub kryminalnych czynów o podłożu seksualnym.

Podkreślmy, że takie sprzęty są przypominają niekiedy przedmioty codziennego użytku. Bardzo łatwo zakonspirować urządzenia, które wyglądają jak stacja pogodowa, listwa zasilająca czy dziecięca zabawka. To bardzo pozytywnie wpływa na zakres wykorzystywania podsłuchów typu GSM.

Profesjonalny podsłuch GSM – na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?

Jeżeli zamierzasz zakupić podsłuch GSM, pamiętaj, aby wybrać urządzenie wysokiej klasy. Sprzęt nie powinien gubić zasięgu, musi mieć czuły mikrofon i pojemną baterię (chyba, że jego kształt umożliwia niewzbudzające podejrzeń podłączenie do sieci elektrycznej). Warto zwrócić uwagę też na rozmiar sprzętu albo podobieństwo do urządzeń codziennego użytku. Dzięki temu łatwiej o działanie konspiracyjne podsłuchu.

Jakie sprzęty spełniają powyższe kryteria? Oto kilka przykładów podsłuchu, który sprawdzi się we wszechstronnym działaniu. Niezwykle profesjonalny jest podsłuch GSM-401 PRO – czuły mikrofon zbiera szept! Urządzenie pozwala na zebranie bardzo cichych dźwięków nawet z odległości 8 metrów (przy normalnej rozmowie skuteczność sprzętu to nawet 12 metrów).

Poza tym bateria prezentowanego podsłuchu GSM pozwala na 24 godziny ciągłej pracy, a nieograniczony zasięg GSM ułatwia pracę w trybie „na żywo”, bez żadnych ograniczeń geolokalizacyjnych.

GSM podsłuch na żywo

Podsłuch GSM-401 PRO ma bardzo czuły mikrofon i mocną baterię (fot. materiały własne: Zasilanie samochodowe)

Potrzebujesz czegoś, co już jest ukryte w przedmiocie codziennego użytku, który nie wzbudza podejrzeń? Tu na pewno warto przemyśleć zakup ukrytego podsłuchu GSM na kartę SIM – w listwie zasilającej. Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że może pracować bez przerwy. Wystarczy podłączyć rozdzielacz do prądu. Sprzęt bardzo realistyczny kamuflaż, ma pełną funkcjonalność listwy zasilającej i jest niezwykle prosty w obsłudze. Warto zaznaczyć, że jednocześnie urządzenie ma bardzo dobry mikrofon. Ten zbiera wyraźny dźwięk z odległości 8 metrów.

Na koniec coś do samodzielnego ukrycia. To mini podsłuch GSM z mikrofonem przewodowym 1m – Q-201. Urządzenie należy do bardzo niewielkich i umożliwia zabudowanie w każdym przedmiocie – dziecięcej zabawce, sprzęcie elektronicznym, w meblach itd. Sprzęt ma funkcję detekcji głosu, może pracować nawet 6 dni w trybie czuwania, a wyprowadzony na metrowym przewodzie mikrofon zwiększa jego zasięg do nawet 6 metrów.

Zaprezentowane sprzęty nadają się do wykorzystania przez detektywów, agencje ochrony, ale też użytkowników prywatnych. Warto znaleźć coś dla siebie, aby np. zabezpieczyć mienie przed kradzieżą.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *