(fot. pixabay.com)

Wakacje – zadbaj o bezpieczeństwo dzieci, podczas ich samodzielnych wyjazdów

Lato sprzyja dobrej zabawie, poznawaniu nowych osób, a przede wszystkim – usamodzielnianiu się małoletnich od swoich rodzin. Niestety, w parze z wakacyjnymi przygodami idą zagrożenia, których dzieci i nastolatki nie widzą. Jak ich przed nimi chronić w wakacje?

Wakacje to oczywisty czas beztroski i uśmiechu. Tak większe, jak i mniejsze dzieci korzystają z okazji, że rodziców nie ma w okolicy. Nie zważają jednak na niebezpieczeństwo, które w czasie letnich wojaży wzrasta. Badania opublikowane przez fachowy periotyk Głos Pedagogiczny pokazują, że co roku młodzi ludzie tracą zdrowie i życie przez:

  • narkotyki
  • alkohol
  • ryzykowne zachowania nad wodą
  • niebezpieczną jazdę samochodem lub innymi środkami (rower, skuter)
  • zaufanie nieodpowiednim ludziom,

ale także inne, bardzo niepożądane i narażające młodych ludzi zachowania, które generują nieskończoną liczbę wypadków. O ile praktyka zapobiegania jest dobra i warto tłumaczyć dziecku zagrożenia rozmawiając z nim, to nie jesteś w stanie przewidzieć jak twój syn lub córka zachowa się w wakacje, w towarzystwie rówieśników.

Z tego względu rozważ dodatkową ochronę dla swojego dziecka.

Chroń dziecko w wakacje!

Na początku musisz pamiętać, że choć polskie prawo zabrania zakładania podsłuchów czy śledzenia osób bez ich wiedzy, to osoba małoletnia jest pod twoją opieką – bez względu na to, gdzie się udaje. Z tego względu możesz – traktując to jako wyższe dobro dziecka – obserwować zdalnie jego zachowanie i instalując mu oprogramowanie lub urządzenia szpiegowskie.

Pierwszym sposobem na kontrolę dziecka w wakacje jest specjalne oprogramowanie Spyphone na telefon komórkowy. Wygodne, dyskretne i skuteczne rozwiązanie dostępne jest w wersjach na system operacyjny Android i iOS. W wersji na Androida możesz zaopatrzyć się w bardziej i mniej rozbudowaną opcję.

Na co pozwala mniej rozbudowany Spyphone Android Rec Plus? Oprogramowanie, które zainstalujemy na przekazanym przez ciebie telefonie umożliwi ci nagrywanie oraz podsłuch otoczenia i rozmów telefonicznych. Dzięki szpiegowskiej wkładce masz możliwość przeglądania smsów małoletniego, zdjęć, wykonywanych połączeń czy kontroli położenia przez sygnał GPS. W odpowiednim momencie zareagujesz na przypadki przemocy na wakacjach, brania narkotyków czy innego niebezpiecznego zachowania, które może trwale dotknąć twoje dziecko.

Smartfon to drugie życie współczesnych nastolatków. W wakacje szczególnie warto do niego zajrzeć (fot. Pixabay.com)

Smartfon to drugie życie współczesnych nastolatków. W wakacje szczególnie warto do niego zajrzeć (fot. Pixabay.com)

A jakie możliwości ma Spyphone Android Alfa, czyli jeszcze bardziej rozbudowana wersja tego oprogramowania? Poza wymienionymi wyżej funkcjami, pozwala również śledzić zdalnie najpopularniejsze komunikatory i media społecznościowe, zapisy z wirtualnej klawiatury, historię odwiedzanych stron, a także umożliwi ci obserwowanie otoczenia przez obraz z kamery w smartfonie.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania!

Każdy rodzic ufa, albo chce ufać bezgranicznie swojemu dziecku. To pozytywna cecha, jednak pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do podopiecznego. Jeżeli nie chcesz mieć pełnej kontroli nad telefonem małoletniej osoby podczas wakacji, sprezentuj mu zegarek z lokalizatorem GPS. Taki lokalizator GPS w zegarku dla dzieci i osób starszych ma wbudowane urządzenie, które wskaże ci miejsce pobytu twojego syna lub córki z dokładnością do pięciu metrów. Ekspresowo wykręci też numery alarmowe, umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych i tekstowych, a także pozwala ci na nasłuch otoczenia.

Lokalizator GPS w zegarku pozwoli ci na natychmiastową reakcję w kryzysowych momentach

Lokalizator GPS w zegarku pozwoli ci na natychmiastową reakcję w kryzysowych momentach (fot. Materiały własne)

Ciekawym gadżetem, który z pewnością młodzi ludzie będą chcieli nosić jest lokalizator GPS w smartwatchu. To rozbudowane urządzenie z wbudowanymi funkcjami zegarka, pełną kontrolą małoletniego (przekazuje sygnał GPS, umożliwia nasłuch otoczenia czy wzbudzenie numerów alarmowych), ale też dodatkowymi funkcjami takimi jak krokomierz, pulsometr czy monitor snu.

To tylko niektóre sprzęty, które pozwalają zadbać o bezpieczeństwo twojego dziecka w wakacje. Jeżeli nie czujesz się komfortowo z ukrywaniem przed małoletnim faktu, że cały czas jest pod nadzorem, wytłumacz dziecku cel i działanie takiego sprzętu. Postaw sprawę jasno i wyjaśnij, że są techniczne wsparcie jest wyłącznie dla jego bezpieczeństwa.

Zabranie takiego urządzenia może być też warunkiem wyjazdu. Nie broń się jednak przed takim krokiem – działasz wyłącznie dla dobra swojego dziecka!

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *