kamera w długopisie

Jak wybrać długopis z kamerą? Jakie parametry?

Zastanawiałeś się nad wyborem mini kamery w długopisie? Jeśli tak to przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co właściwie daje takie rozwiązanie i na co zwrócić uwagę, aby urządzenie spełniło swoje zadanie. W niektórych sytuacjach kamera w długopisie jest idealnym rozwiązaniem, a w innych warto zastanowić się, czy inne urządzenie nie sprawdzi się lepiej.

Kiedy kupić długopis z kamerą?

Kamera w długopisie jest idealnym rozwiązaniem do dyskretnego nagrywania spotkań biznesowych lub do wykorzystania w biurze. Nasza kamera w długopisie ma możliwość fotografowania dokumentów i plików do archiwizacji. Zapisane zdjęcia pozwalają na odczytanie nawet małego druku z dokumentu. Długopis z kamerą można swobodnie wpiąć w kieszeń marynarki lub koszuli i nagrywać bez ruszenia palcem wszystko, co dzieje się przed nami. Urządzenie ma wbudowany mikrofon i w dobrej jakości nagrywa toczące się rozmowy. Taki długopis sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy nagrać co dzieje się w pomieszczeniu podczas naszej nieobecności. Bez większego problemu możemy umieścić go w zasobniku na długopisy i ołówki. Nie powinien też nikogo zdziwić jeżeli będzie wpięty w notatnik czy segregator.  Tak ciekawy gadżet w rozsądnej cenie wybierany jest również, jako prezent dla osób zainteresowanych gadżetami detektywistycznymi. Zdążało się także że przychodzili do nas rodzice w poszukiwaniu prezentu dla swoich pociech, bo te zawsze chciały mieć kamerę szpiegowską i być „tajnym agentem” ?.

Szpiegowska kamera w długopisie Bezpieczne spotkanieKamera w długopisie P-139 – Full HD

Jak wybrać długopis z kamerą?

Jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie długopisu z ukrytą kamerą. Jakkolwiek kuriozalnie to brzmi, sprawdźmy, czy długopis się nie rozpada. Mieliśmy w rękach wiele modeli i nie wiemy, z czego wynika plaga słabej jakości urządzeń na rynku, ale o porządny długopis z ukrytą kamerą nie jest łatwo. Należy być gotowym na to, że porządne urządzenie tego typu będzie nieco grubsze od standardowego długopisu. Wyglądem będzie i mam tu na myśli właśnie grubość,  bardziej przypominało pióro. Wynika to z konieczności „upchnięcia” dużej ilości elektroniki wewnątrz niewielkiego przedmiotu. Warto także zwrócić uwagę na prostotę obsługi, zwłaszcza jeżeli chcemy urządzenie wykorzystywać w sytuacjach stresowych, najlepiej aby nagrywanie uruchamiało się przyciśnięciem jednego przycisku. Było by także dobrze jeżeli kamera w długopisie da nam w jakiś sposób znać że rozpoczęła nagrywanie, może być to mrugniecie misternie gdzieś ukrytą diodą lub wibracja. Mamy wtedy pewność że urządzenie uruchomiło się prawidłowo. Jeżeli chcemy nasz długopis wykorzystywać do rejestracji pomieszczenia, warto wybrać model który będzie posiadał tryb detekcji ruchu. Co prawda czas pracy przedłuży się wtedy tylko nieznacznie, ale za to nie będziemy musieli oglądać nagrań pustego pomieszczenia,

Inną istotną kwestią jest jakość nagrań. Tu warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model nagrywa przynajmniej w formacie HD. Czasami do urządzenia dodana jest odpowiednia karta pamięci, to również może być istotną kwestią przy porównywaniu cen i podjęciu decyzji o zakupie. Nasze modele nagrywają w formatach, które bez problemu można poddać obróbce i odtwarzają się bez problemu w standardowych programach komputerowych. Należy się spodziewać, że tego typu urządzenia w trybie stałego nagrywania wytrzymają nie dłużej niż ok. 1,5 h. Jest to standardowa długości czasu pracy. Niepokój powinien się pojawić, gdy wybrana przez nas kamera wytrzyma znacznie poniżej godziny nagrania. Co może wydawać się zabawne, warto również upewnić się, że wybrany przez nas kamuflaż będzie miał również funkcjonalność zwykłego długopisu, czyli czy po prostu będzie pisać. Niektórzy producenci nie zapominają dodać w takim przypadku kilku dodatkowych wkładów, gdyż są one niestandardowej długości.

Mini kamera ukryta w długopisie jest urządzeniem wartym uwagi. Sprawdzi się głównie w sytuacjach biznesowych, gdy chcemy dyskretnie nagrać spotkanie lub sfotografować dokumenty. Przy zakupie szczególnie warto zwrócić uwagę na parametry jakości nagrania i czasu pracy oraz na jakość wykonania urządzenia.

Tagi: , .

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *