ile zarabia detektyw

Ile zarabia detektyw w Polsce?

Szykujesz się do zawodu prywatnego detektywa i chciałbyś wiedzieć, na jakie zarobki możesz liczyć? Branża jest dość tajemnicza i nie inaczej jest też w kwestii finansów. Detektywi, jak na reprezentantów swojego zawodu przystało dobrze chronią takie informacje. W naszym artykule przybliżamy informacje na temat tego, ile zarabia detektyw w naszym kraju.

To ile zarabia detektyw? Zdradzamy stawki!

Ciężko dokładnie określić zarobki detektywa per miesiąc, nie tylko z powodów poufności danych. Innym powodem jest fakt, że zarobki te są zależne od ilości zleceń, które danych detektyw jest w stanie pozyskać. Duża konkurencja w większych miastach, mniejsze zapotrzebowanie na usługi w mniejszych. Z pewnością należy dobrze zbadać lokalny rynek, by móc odpowiedzieć sobie na to pytanie.

W kontekście stawek mówi się o ogromnej rozpiętości od 70-250 zł za godzinę. Dodatkową zmienną jest rodzaj zlecenia. Z pewnością doświadczony detektyw przy sprawach rozwodowych zażąda znacznie mniejszych sum, niż przy poszukiwaniach osób lub przy sprawach gospodarczych. Czasami konieczne jest zaangażowanie kilku zespołów agentów i wtedy stawka zwiększa się z wraz z ilością zaangażowanych osób. Klient dodatkowo powinien pokryć takie koszty jak: noclegi, bilety pociągowe, czy benzynę.

W styczniu 2018 roku portal wynagrodzenia.pl, określił, że miesięczne zarobki detektywa (mediana) wynoszą od 4211 zł – 5189 zł brutto. W badaniu wzięło udział jedynie 64 przedstawicieli grupy zawodowej. Mimo, wszystko te badania stanowią ciekawe źródło wiedzy. 25% najlepszych detektywów może liczyć na zarobki powyżej 5189 zł miesięcznie. Najlepiej zarabiają detektywi z dużych firm z wysokim kapitałem. Znaczący wpływ na poziom wynagrodzenia ma zarówno wykształcenie, jak i staż pracy. Nie bez znaczenia pozostaje również region zatrudnienia.  Detektywistyczne.net twierdzi, że zarobki najlepszych detektywów osiągają pułap 10.000 tys. zł miesięcznie.

Zarobki detektywa a pierwsze inwestycje

Koszty, jakie ponosi detektyw podczas pracy z pewnością nie należą do najniższych, warto wiedzieć, na co się przygotować myśląc o karierze detektywa. Z pewnością czytelnicy naszego bloga już to wiedzą (pisaliśmy o tym w artykule: Jak zdobyć licencję detektywa?), że podstawą w zawodzie detektywa jest licencja. Jej zdobycie wiąże się z pewnymi nakładami finansowymi. Przydatne może się również okazać zdobycie wiedzy na studiach detektywistycznych lub kursach, a to też jest niemały koszt. Do tego istotnym wydatkiem jest zakup profesjonalnego sprzętu. Niezbędne są wysokiej klasy aparaty fotograficzne, urządzenia audiowizualne, nowoczesne środki łączności czy minikamery. No i należy pamiętać o zakupie nierzucającego się w oczy i jednocześnie dosyć szybkiego auta. Niektóre operacje ponadto wymagają również odpowiedniego przebrania. Wtedy również to należy uwzględnić również w koszty zakup odpowiedniego stroju. Te wszystkie koszta należy uwzględnić w określaniu stawki, nie zapominając, że są to jedynie koszty umożliwiające pracę w zawodzie. O czym jeszcze należy pamiętać? O kosztach prowadzenia biznesu. Koszty utrzymania biura, umeblowania, pensje pracowników, strona internetowa, reklama ect. to często są nie małe pieniądze.

Czy udało nam się odpowiedzieć na pytanie ile zarabia detektyw w Polsce? Zebrane przez nas dane są tak zróżnicowane, że dosyć ciężko się do tego jednoznacznie ustosunkować. Mimo to, mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu zaspokoiliśmy Waszą ciekawość. Jeżeli chcecie informacji z pierwszej ręki, to w  materiale poniżej
o cenach opowiada detektyw Marcin Popowski.

 

Tagi: , .

Komentarzy: 4

  1. a mozę też jakiś praktyk się wypowedziec jak wyglądają zarobki detektywa od początku? tzn jakbym się chciał przyuczyć w agencji i z czasem piąć się w górę i awansować

  2. powiedziałbym, że wszystko zależy od regionu, rejonu pracy i samego detektywa. Ja preferuję zadaniową metodę pracy – ustalam, że np. dzień, czy dwa obserwacji kosztuje 1000 zł i w tym jest raport i zdjęcia. Ludzie lubią konkrety

  3. Ludziom przez te głupie seriale ludziom się wydaje, że praca detektywa to pestka a przecież żeby dobrze i skutecznie wykonywać swoja pracę potrzeba ogromnej wiedzy z zakresu prawa, odpowiedniego przygotowania do sprawy itd. na to wszystko trzeba czasu, za który trzeba zapłacić.. a tu przychodzi ci janusz, którego zdradza grażyna i chce ci dwie stówki zapłacić za całą sprawę..

  4. Najlepszy detektyw zarabia 10k miesięcznie? Te dane są pewne? Bo jak na takie ryzyko zawodowe, to wydaje mi się, że trochę mało. Dobry przedstawiciel handlowy potrafi zarobić więcej, a ryzyko nieporównywalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *