(fot. pixabay.com)

Nowe lokalizatory GPS – poznaj naszą ofertę

Lokalizatory GPS mają wszechstronne zastosowanie i ułatwią wiele działań. W tym tekście postaramy się pokazać Wam nowe lokalizatory GPS, które dostępne są w naszym sklepie. Co możemy zaprezentować?

Od dłuższego czasu na rynku dominuje kilka sprawdzonych, bezabonamentowych rozwiązań GPS. Pisaliśmy już wcześniej o modelach, które naszym zdaniem sprawdzają się najlepiej w różnych zastosowaniach. Wśród nich, między innymi, zawarte są lokalizator gps do roweru i innych przedmiotów, lokalizator gps do auta czy mini lokalizator osobisty. Teraz mamy powód, by kolejny raz wrócić do tego tematu i omówić zupełnie nowe lokalizatory GPS. Obiecujemy, że ich funkcje na pewno Was zainteresują.

Nowe lokalizatory GPS mają zabezpieczenia przed sabotażem

Lokalizator GPS VJ05 jest już z nami od pewnego czasu. Szybko zdobył zaufanie klientów i wypracował sobie opinie pewnego i niezawodnego sprzętu. Bezsprzecznie, to pewniak o długim czasie pracy i pewnych zabezpieczeniach przed sabotażem. Co się dzieje, gdy urządzenie zostanie usunięte z samochodu? Użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie od lokalizatora wraz z aktualną pozycją. Osoba postronna nie wyłączy lokalizatora bez jego całkowitej destrukcji.

Lokalizator GPS VJ05 to skuteczny sposób zabezpieczenia - jest odporny na ingerencję z zewnątrz (fot. materiały własne)

Lokalizator GPS VJ05 skutecznie zabezpiecza – jest odporny na ingerencję z zewnątrz (fot. materiały własne)

FIX-8 pewniak wśród lokalizatorów GPS

Kolejnym urządzeniem z tej kategorii znajdujące się w sprzedaży od jakiegoś czasu jest lokalizator o długim czasie pracy FIX-8. To klasyczne rozwiązanie marki Coban cechujące się łatwością obsługi i pewnym działaniem. Czas pracy oferowany przez ten model to nawet 60 dni (przy bardzo częstym raportowaniu pozycji – co 20 sekund). Jeżeli dezaktywujemy automatyczne raportowanie, odpytując lokalizator na żądanie, to urządzenie wytrzyma na jednym ładowaniu akumulatora nawet 3 lata! Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie różnych urządzeń. Możemy tu wymienić agregaty, chłodnie, łodzie, naczepy, ciężki sprzęt budowlany i inne maszyny. Wszystkie łączy spory koszt przez co stają się celem złodziei.

Lokalizator o długim czasie pracy - FIX-8 (fot. materiały własne)

Lokalizator o długim czasie pracy – FIX-8 (fot. materiały własne)

T580 – uniwersalny lokalizator o niewielkich rozmiarach

Lokalizatory wymienione powyżej mają spore rozmiary, co jest konsekwencją zastosowania pojemnych akumulatorów, zapewniających odpowiedni czas pracy. Z tego powodu nie jest to idealne rozwiązanie do przymocowania np. do roweru. O przyczepieniu do obroży psa to już całkiem zapomnijmy. W związku z tym do oferty trafił lokalizator T580, cechujący się uniwersalnością zastosowania (to dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i dostępnym akcesoriom). Posiada on również odpowiednio długi czas pracy, dochodzący do 3 tygodni. Załączone w zestawie mocowania umożliwiają wygodny montaż na ramie roweru, w skuterze czy np. przy obroży psa.

Nowe lokalizatory GPS to nowe możliwości - lokalizator GPS T580 możesz umieścić np. przy obroży psa (fot. materiały własne)

Nowe lokalizatory GPS dają nowe możliwości – lokalizator GPS T580 możesz umieścić np. przy obroży psa (fot. materiały własne)

Długo działające nowe lokalizatory GPS LOKA-204 i LOKA-206 o niewielkich rozmiarach

Nowe lokalizatory GPS LOKA-204 i jego bardziej rozbudowany kuzyn LOKA-206, są wyposażone w pojemny akumulator (raportowanie pozycji nawet przez 30 dni) i obudowę zabezpieczoną przed wilgocią w stopniu umożliwiającym montaż na zewnątrz pojazdu – bez obaw o zamoczenie wrażliwej elektroniki. Oba urządzenia można łatwo skonfigurować pod wybraną platformę „www”, w celu uzyskania przejrzystej formy kontroli położenia lokalizatora wraz z historią przebytych tras. Ustawienia oraz sposób raportowania można zmienić w dowolnej chwili za pomocą krótkiej komendy SMS wysłanej z numeru nadzorującego. Te dwa nowe lokalizatory GPS wyposażone są w funkcję alarmu o próbie wyłączenia urządzenia oraz o demontażu. Alarmy wysyłane są za pomocą SMS na numer nadzorujący dokładnie w chwili zdarzenia. 

Tak wygląda nowy lokalizator LOKA 206 (fot. materiały własne) Lokalizacja GPS pojazdów firmowych

Tak wygląda nowy lokalizator LOKA 206. Jest on bardzo podobny do lokalizatora LOKA 204 (fot. materiały własne)

Funkcja podsłuchu otoczenia jest również dostępna w obydwu modelach. Aktywacja monitoringu audio następuje dokładnie tak samo jak w przypadku innych funkcji i alarmów – komendą SMS. 

WiFi w Lokalizatorze GPS

Ciekawą funkcją modelu LOKA-206 jest przede wszystkim wykorzystanie WiFi w celu postawienia własnego punktu dostępowego, dzięki czemu lokalizator staje się również Hot Spotem dla, np. bezprzewodowych kamer internetowych WiFi. Należy zapewnić odpowiednie zasilanie w przypadku użycia tej funkcji (zalecamy podłączenie do zasilania samochodowego) ponieważ  ciągła transmisja danych znacząco obciąża akumulator lokalizatora.

Reasumując, nowe lokalizatory GPS posiadają dodatkowo wiele funkcji, rozszerzających możliwości zastosowania tego sprzętu. Są świetnym rozwiązaniem w wielu życiowych sytuacjach – nie tylko szpiegowskich. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami lokalizatorów na naszej stronie głównej, a w razie dalszych pytań do kontaktu z pracownikiem działu sprzedaży.

 

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *